Kurbanlık Hayvan Satışları Ekonomik Krizden Etkilenmedi

Evcil Hayvan
Evcil Hayvan
Evcil Hayvan Dükkanları
Evcil Hayvan Dükkanları
Besicilik, Kurbanlık ve Adaklık Hayvan
Besicilik, Kurbanlık ve Adaklı…
Evcil hayvan satışı
ekonomik balyaj
14 yıl önce

Adapazarı hayvan pazarında son günlerde oldukça hareketli günler yaşanıyor. Erzurum, Ağrı, Ardahan, Iğdır gibi illerden hayvanların getirildiği pazarda kıyasıya bir pazarlık yapılıyor.

Büyükbaş hayvanlarda kurban fiyatları 1.500 YTL ile 3.500 YTL arasında değişirken koyun ve koçların fiyatları ortalama 300 YTL'den satılıyor. Doğu illerinden gelen hayvanlara talebin daha fazla olduğu gözlendi. 

Erzurum'dan 70 tane büyükbaş hayvan getirdiğini belirten Hüseyin Ateş, satışların oldukça iyi olduğunu belirterek "Erzurum'dan 70 tane büyükbaş hayvan getirdim. Hepsini sattım. Sadece elimde 4 tane kaldı. Büyükbaş hayvanları ortalama 3 bin YTL'den sattım. Ekonomik krizden etkilenmedik. Kriz deniyor ama herkesin altında son model araba var" dedi. 

Ardahan'dan gelen Ahmet Veysel ise büyükbaş hayvan getirdiğini belirterek "Satışlar oldukça iyi. Kriz etkilemedi. Zaten bu dini ibadet kesecek olan alıyor" diye konuştu.   

Kurbanlık için 350 YTL'ye koç alan Saffet İhsan ise, fiyatların geçen seneye göre iyi olduğunu belirtti. Bazı vatandaşlar ise kurbanlık aldıkları koçları omuzlarında taşıdı.