Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Kurbanlar bu yıl Kızılay'a

Türk Kızılayı, bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurtiçinde 690 lira, yurtdışında da 435 lira olarak belirledi.

Genel Merkez tarafından başlatılan kurban bağış kampanyası hakkında bilgi veren Erenler Şube Başkanı İsmail Ergül, “İnsanlığın kara gün dostu olan Kızılay, her yıl olduğu gibi bu yılda vekalet yoluyla kurban bağışı toplayacaktır. Kurban kesim bedelleri yurtiçinde 690, yurtdışında 435 lira olarak belirlenmiştir. Kurban bedellerine taksit uygulaması da yapılmaktadır” dedi.

Ergül, kurban etlerinin İslami ve insani kaideler gözetilerek, noter ve din görevlisinin huzurunda vekalet yoluyla kesildiğini hatırlatarak, “Kesilecek kurbanlıkların etleri, Et ve Süt Kurumu kombinalarında pişirilerek kavurma ve kuşbaşı haline getirilerek, 800 gramlık konserveler halinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. Vekalet verme yoluyla gerçekleştirilecek kurban bağışları her evresi kurbanı veren kişi tarafından takip edilebilecek. Kesimler gerçekleştikçe, cep telefon numarasını bağış birimimize veren bağışçılarımıza SMS ile bilgi verilecek” dedi. Ergül, “Kesilen kurbanlar hijyenik ortamlarda kavurma haline getirilip, Türk Gıda Kodeksine uygun şekilde paketlenerek yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine Türk Kızılayı şubeleri aracılığı ile dağıtılacak. Bağışçılarımıza şubelerimiz aracılığıyla kurbanlarından tadımlık olarak 800 gramlık kavurma, kesim görüntülerini içeren CD ve teşekkür belgesi ile geri dönüş yapılacak” dedi.

Ergül, “Kurban bedeli şubemiz 1934 Ziraat Bankası Uzunçarşı Şubesi 1868-6063 nolu hesaba yatırılabileceği gibi tüm bankalardaki Kızılay hesabına da yatırılabilir. Yada bağışta bulunmak isteyenler www.kizilay.org.tr sitesini ziyaret edebilirler” ifadelerini kullandı.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]