Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu

Kurban kesimi
adapazarı haftasonu tatili
7 gün 24 saat açık olan dönerc…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı Tatili süresini açıkladı. Buna göre, bayram tatili 16 Temmuz Cuma günü başlayacak, 26 Temmuz Pazartesi sona erecek.

İki haftada bir gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Kurban Bayramı nedeniyle öne çekildi. Bugün yapılan toplantıda corona virüsü salgını ve aşılamadaki son durum görüşülürken, Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı da karara bağlandı.

VATANDAŞLARA AŞI ÇAĞRISI

Sona eren toplantının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi:

* Kurban Bayramı öncesinde hem gündemimizdeki konuları hem de bayram hazırlıklarını değerlendirmek üzere yaptığımız kabine toplantısını az önce tamamladık.

Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.

* Bir diğer taraftan bilindiği gibi bayram arifesi olan pazartesi günü yarım gün bayramın ilk gününden son gününe kadar olan salıdan cumaya kadar ise tam gün tatildir.

* Kabine toplantımızda yaptığımız istişarede pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirleme kararı aldık.

* Böylece vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyor.

* 15 Temmuz zaten malum bizim FETÖ terör örgütü sebebiyle o günü tatil olarak ilan etmiştik. O gün itibari ile başlıyoruz ve süreç bu şekilde devam ederken 16'sında herkes mesaisinde olabilecek.

* Bu kararın gerek bulundukları yerde kurbanlarını kesecek gerek memleketlerine ziyarete gidecek gerekse bu süreyi tatili için kullanacak vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum.