Kültür ve Sanat İçin Güç Birliği Yaptılar

Sanat, Sanatkârlar, Kurslar ve Ünlüler
Sanat, Sanatkârlar, Kurslar ve…
Sanat kursları
Sanat kursları
Sinema, Tiyatro ve Kültür Merkezleri
Sinema, Tiyatro ve Kültür Merk…
Doğum için nefes egzerzisleri
reklam için tabela
13 yıl önce

SAGÜSAD ve Kırkpınar Sanat Akşamları Derneği, Sakaryalıların son dönemde sanatsal çalışmalara artan ilgisi üzerine bu yönde çalışma yapan derneklere, yeni çalışmalar için güç verdi.

Kırkpınar Sanat Derneği Yöneticileri ile Sakarya Güzel Sanatlar Derneği yönetim kurulu ile yaptıkları görüşmede güç birliğiyle daha güzel faaliyetler gerçekleşebileceği inancıyla, ortak çalışmalar yapma kararı aldılar.

Kırkpınar Sanat Derneği Başkanı Erdoğan Kaya ve Can Gürzap SAGÜSAD’a yaptıkları ziyarette ilk öneriyi getiren ekip oldular. Ardından Kırkpınar’a giderek mevcut açık hava tiyatrosu ve tesisleri yerinde inceleyen SAGÜSAD Başkanı Cihat Çavdar ve yönetim kurulu,Sakaryalıların zevkle izleyecekleri pek çok etkinliğin yapılabileceğini tespit ettiler.

İlk olarak Haziran-Temmuz ayında planlanan ‘’KIRKPINAR SANAT AKŞAMLARI’ ’kapsamında ulusal sanatçıların yanında yerel sanatçıların da sanatsal gösterilerini sunması kararlaştırıldı. Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu’nun da belediye olarak bölge halkına kültür sanat anlamında katkı sağlayacak oluşuma destek vereceği öğrenildi.