Kültür Bakanı Kapatma Davasına Sert Çıktı

Ülkenin iyiye gitmesini istemeyen çevreler, çok önemli yerlere sızmış... 
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, kapatma davasına sert tepki gösterdi. Günay, kapatma davasını beklemediğini belirterek "İçerden ve dışardan Türkiye'nin istikrarından rahatsızlık duyanlar var. Demokrasimiz bunu aşacaktır." dedi.  
 
İddianamelerin her zaman hazırlanabileceğini nihai kararı Yargı'nın vereceğini aktaran Bakan Günay, "Türkiye'nin istikrara, ve kalkınmaya ihtiyacı var. Halka ve Hak'ka güveniyorum." diye konuştu.

Günay şöyle devam etti: "Bu dava sadece AK Parti'ye karşı değil Türkiye'ye karşı saygısızlıktır. AK Parti yaklaşık 7 ay önce halkın yaklaşık yüzde 50'sinden destek aldı. Türkiye 20'yi aşkın dönem boyunca istikrarlı bir kalkınma içinde. Her şey Türkiye'de iyiye gidildiğini göstermektedir. Türkiye'nin iyiye gitmesini istemeyen çevreler çok önemli yerlere sızmışlar. Hakk'a güveniyoruz, halka güveniyoruz gerisi boş. Beklediğim bir şey değildi. Hukuku bu kadar çiğneyeceklerini düşünmüyordum. Ben kıdemli bir hukukçuyum, bu yapılanı üzüntüyle karşılıyorum. Bu Türkiye'ye karşı haksızlıktır. Türkiye'nin istikrara ihtiyaca var. İçeriden ve dışarıdan bazıları Türkiye'nin istikrarından rahatsız oluyor. Katiyen ciddiye almayan İddianameler her zaman yazılır. Kararı yargı verir."
 
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
44d05a1b6a15a50eb72591f211844d1a@