Küçük Ecrin'i kaybettik!

Küçük oyun grupları
Küçük Ev Aletleri
4 yıl önce
Adapazarı'nda nadir görülen kas hastalığıyla mücadele eden 5 yaşındaki Ecrin Sarı hayatını kaybetti.

Karaman Mahallesi'nde yaşayan ve 15 yıllık evli olan Levent ve Sebahat Sarı çifti, üçüncü çocukları olan Ecrin'in 3 aylıkken kas hastalığı olan "spinal muskuler atrofi (SMA) Tip 1" hastası olduğunu öğrendi. Nadir görülen ve tedavisi olmayan kas hastalığının son seviyesinde olan minik Ecrin'in yaşaması için oksijen cihazlarını borçlanarak alan 3 çocuk babası Levent Sarı küçük kızının hayatta kalması için yetkililerden yardım istemişti. Bir kızlarını da 8 aylıkken aynı hastalıktan kaybeden aile ikinci kez aynı acıyı yaşadı.

2 yıl boyunca haberlerle gündeme gelen Küçük Ecrin, dün hayata gözlerini yumdu.

Küçük Ecrin'in cenazesi bugün öğle namazına müteakip Kocaali Gümüşoluk Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.
Sakarya'nın Kocaali ilçesinde 7 yıl önce kızları Hilal'i 'SMA Tip 1' hastalığından kaybeden Sebahat ve Levent Sarı çifti, yaşaması için çok mücadele verdikleri 6 yaşındaki kızları Ecrin'i de aynı hastalıktan kaybetmenin acısını yaşıyor.

Levent ve Sebahat Sarı çifti, yaklaşık 6 yılını hastanelerin yoğun bakımlarında geçirerek kızlarının yaşaması için ellerinden gelen her şeyi yaptı. Sakarya Valiliği tarafından yardım kampanyasının başlatıldığı ve binlerce kişinin de seferber olduğu Ecrin Sarı, geçtiğimiz gün tedavi gördüğü Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu. 3 milyon TL'lik ilacın enjektesi sırasında fenalaşıp, sonrasında hayatını kaybeden Ecrin'in anne ve babası tarifsiz acıyı 7 yıl sonra ikinci kez yaşadı. Ecrin'in cenazesi gözyaşları arasında ailenin yaşadığı Kocaali Gümüşoluk Mahallesi'ndeki evlerine getirildi. Burada alınan helalliğin ardından cenaze Çobansayfan Camii'ne götürüldü. Baba Levent Sarı, burada taziyeleri kabul ederek tabutu açıp kızını son kez öpüp kokladı. Sarı ile birlikte çevredekiler de o anlarda gözyaşlarına hakim olamadı. Cenaze namazına Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali Kaymakamı Alper Balcı, aynı hastalıktan hayatını kaybederek gündeme gelen Eymen bebeğin babası Metin Çapkın ve çok sayıda vatandaş katıldı. Küçük Ecrin, kılınan cenaze namazının ardından Çobansayfan Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.