Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Krom kaplı otomobil, alıcısını bekliyor

Adapazarı İlçesi\'nde araç giydirme ve kaplama işi ile uğraşan Hasan Kara, altın kaplama yaptığı aracının ilgi görmesinden sonra bir başka otomobilini ise krom kaplama yaparak satışa çıkardı.

Altın kaplı otomobili 80 bin liradan satışa çıkaran reklamcının orta sınıf alıcılar için kromla kapladığı ikinci el otomobil, 34 bin liradan alıcısını bekliyor.

Girişimci Hasan Kara, yurt dışında gördüğü altın kaplı otomobillerden esinlenerek araç kaplama işine girdiğini ve sektörde 10 yıldır hizmet verdiğini söyledi.

"Otomotiv sektörünün hareketlenmesiyle kaplamaya yoğun talep oluyor" diyen Kara, "Sadece reklam amaçlı otomobil kaplama işi yapıyorduk. Otomotiv sektörünün hareketli olması ve talepler doğrultusunda araç kaplama işini mesleğimiz haline getirdik" ifadesini kullandı.

Kara, krom kaplamanın kalitesine göre fiyatlarda farklılık gösterebileceğini belirterek, en pahalı kaplamanın 5 bin lirayı bulacağını anlattı.

Kaplama işleminin bir hafta sürdüğünü, boyama işleminden daha zahmetli olduğunu dile getiren Kara, sözlerini şöyle tamamladı:

"Kaplamaya başlamadan önce aracın temizliği yapılıyor. Kapı kolları ve aynalar uygulama esnasında \'daha kolay olsun\' diye sökülüyor. Tozdan arındırılmış ortamda araçlar kaplanmaya başlıyor ve her parça tek tek kaplanıyor. Yani kaplamalarda kes, yapıştır mantığı işlenmiyor. Özellikle ikinci el otomobil alırken istediğimiz rengi bulamıyoruz. Boya değiştirmek de arabanın değerini düşürdüğünden pek kimsenin rağbet ettiği bir durum değil. Bu nedenle kaplamaya daha çok rağbet oluyor."
9 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]