Kredi kartlarından taksit kaldırıldı iddiası yalanlandı

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılan 'Kredi kartında taksit kaldırıldı' iddiasına ilişkin bir açıklama yayınlandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinesinde ilgili bakanlıklar, kurum ve kuruluşların katılımıyla yürütülen kredi kartlarıyla ilişkin düzenleme çalışmaları sürüyor. Çalışmalar sürerken bazı yalan haberler sosyal medyada yayılmaya başladı. Bu yalan haberlerin iddiaları ise "kredi kartında taksit kaldırıldı" şeklindeydi. Yalan haberlerin yayılması üzerine Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, konuyla ilgili açıklık getirdi.

Yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Mesnetsiz ve spekülatif açıklamalar yapıldığı tespit edildi" Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan “Kredi kartında taksit kaldırıldı.” iddiası doğru değildir. Hazine ve Maliye Bakanlığı veya ilgili kuruluşlar tarafından, kredi kartı kullanımlarında taksit uygulamasının kaldırılmasına ilişkin hayata geçirilmiş herhangi bir düzenleme bulunmamaktadır. Kredi kartları konusunda doğru olmayan bilgiler üzerinden, piyasanın işleyişini bozabilecek mesnetsiz ve spekülatif açıklamalar yapıldığı tespit edilmiştir. Resmi kurum ve yetkililerin dışında yapılan açıklamalara itibar etmeyiniz.
1 ay önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]