Korona Salgınından Etkilenmeden Yapılabilecek En Güvenli 5 Tatil Seçeneği

Turizm, Tatil ve Konaklama (Oteller), Havuzlar
Turizm, Tatil ve Konaklama (Ot…
Güvenli sürüş eğitimi
tatil
2 yıl önce

Tatil sezonunun açıldığı bugünlerde Türkiye Korona salgını ardından kademeli olarak normalleşme sürecine geçiş yaparken, akıldaki en önemli sorulardan biri bu yıl nasıl tatil yapılacağı şeklindedir. Salgının ve evde geçirilen uzun zamanların tatil ihtiyacını bu yıl her zamankinden daha fazla arttırdığı yadsınamaz bir gerçek olurken, tatil planları ve tatil seçenekleri COVİD-19 riskini en aza indirecek şekilde değişime uğramaktadır.
 

Bu yaz tatilinizi hem eğlenceli, hem konforlu seçeneklerle değerlendirmek isterseniz, salgının gölgesinde sıfır riskle neler yapabileceğinizi yazımızla birlikte tasarlayabilirsiniz. Yazının devamında otelleri.net ekibinden Nilüfer Berna Demir sizler için en güvenli tatil seçeneklerini sıraladı.

Bungalov Oteller
Hem yılın yorgunluğunu hem de salgının yarattığı stresi geride bırakarak doğa ile iç içe kalacağınız bir tatil hayal ediyorsanız, bungalov otelleri mutlaka incelemelisiniz. İstanbul’a yakın konumda ve hatta şehir içerisinde özellikle Şile – Ağva lokasyonlarında hizmet veren bu oteller hafta sonu kaçamakları için vazgeçilmez duraklar arasında yer alırken, Akdeniz, Ege ve Karadeniz Bölgesi bungalov otelleri,uzun bir tatil için önerilmektedir.
 

Geniş bahçeler içerisinde birbirinden bağımsız şekilde hizmet veren bungalovlar, konuklarına kalabalıktan uzak bir konaklama deneyimi sunmakta olup, Korona salgını hayatımıza girdiği günden beri yaşamımızı şekillendiren “sosyal mesafe” kavramını rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz seçeneklerden biridir. Bungalov evlerin genellikle kişilere ait bahçe, veranda alanları ve mutfakları bulunmakta olduğundan, bu tesislerde hem doğa ile iç içe kalabilir hem de kendinizi evinizdeki kadar güvende hissedebilirsiniz.

Butik Oteller
Popüler turizm beldelerinde sakin bir tatil hayal edenlerin her yıl en çok tercih ettiği tatil seçenekleri arasında yer alan butik oteller, bu yıl büyük otellere oranla çok daha fazla talep görmektedir. Az sayıda odası bulunan bu oteller, kalabalıktan uzak bir tatil için en avantajlı alternatiflerden biridir.

Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin vazgeçilmez turizm noktalarından Fethiye, Çeşme, Alaçatı, Adrasan, Marmaris vb. yerlerde sayısı oldukça fazla olan butik oteller salgın sonrası belirlenen hizmet esaslarını gerçekleştirerek sertifika aldıktan sonra hizmete açılmıştır. Aynı anda az sayıda konuk ağırlayacak olan bu tesislerde, havuz başında dinlenebilir, bahçelerinde doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Bu tesislerin restoran alanlarında servisin görevliler tarafından yapılıyor olması ve tıpkı odalarda olduğu gibi restoran alanında da kalabalıktan uzak kalınıyor olması avantaj yaratmaktadır.

Villa Tatili
Bu yılın en gözde tatil seçenekleri denince akla ilk gelen alternatiflerden biri kuşkusuz villa kiralama seçenekleridir. Popüler turizm beldelerinde verilen bu hizmetle, tamamen size ve ailenize ait olacak bir alanda, gönlünüzce tatil yapmanıza olanak sunulmaktadır. Farklı oda kapasitesine sahip villaların içerisinde mutfak ve mutfak malzemelerinin de bulunuyor olması, evden çıkmadan tatil yapma keyfi yaşatmaktadır.

Villa tatillerinin en çok tercih edilen lokasyonları, Kaş, Kalkan mevkii olurken, zevkinize göre Ege ve Akdeniz’in farklı noktalarından bu hizmetlerden yararlanmanız mümkündür. Özel havuza sahip villa seçenekleri ise tatiliniz boyunca güvenle serinleme alternatifi yaratmaktadır. Her konaklama sonrası dezenfekte edilen villaları haftalık, aylık ve hatta sezonluk şekilde kiralayabilir, yaz tatilinizi en güvenli seçeneklerden birinde geçirmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.


Apart Oteller
Korona salgını sırasında en güvenilir tatil seçeneklerinden biri de apart otellerdir. Dairelerde konaklama olanağı sunan bu tesislerin içerisinde tam donanımlı mutfak bulunuyor olması avantaj yaratmaktadır.

Bu otellerde, havuz başı, restoran, SPA vb. ortak alanlar salgın sonrası hizmet standartlarına uygun şekilde hizmet vermektedir. Dileyen konuklar ortak alanlarda risk almadan tatilini geçirme olanağı bulurken, bir diğer yandan dairelerin tam donanımlı olması, sıkılmadan zaman geçirmenize olanak sunacaktır.

Özel Havuzlu Oteller
Tercihi yüksek kapasiteli konaklama tesislerinden yana olan konuklar için bu yıl en konforlu tatil seçeneklerini özel havuzlu oteller sunmaktadır. Zengin aktivite seçeneklerine, özel hizmetlere ve birbirinden özel restoranlara sahip bu tesisler, konuklarına özel havuzu bulunan oda ya da villa seçenekleri ile hizmet vermektedir.

Odaya yiyecek içecek servisi de sunulan bu otellerde, gün boyu yalnızca size ait olan havuz başında keyifli vakit geçirebilir, dilediğiniz zaman ortak alanlara geçerek eğlence dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Özel havuzlu otellerin en yoğun olduğu bölge Antalya ve çevresi olup, lüks ve güvenli bir tatil hayal ediyorsanız bu tesisleri mutlaka incelemeniz önerilmektedir.