Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Korkmaz: "Giyim yardımların bir an önce ödenmeli"

Türk Sağlık Sendikası Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, memurlara yapılacak giyecek yardımı ile alakalı bir yazılı açıklamada bulundu.

İşte o yazılı açıklama:

"Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği hükümlerine göre kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kamu görevlilerine giyecek yardımı nakdi olarak yapılmaktadır.

Söz konusu giyim yardımı ile çalışanlar giyim ihtiyaçlarını kendileri karşılamaktadır.

Daha önce ayni yapılan yardımlarda sorunlar yaşanması gibi sebeplerle çalışanlara bu yardımın nakdi yapılmasını talep etmiştik. Bu konuda da düzenleme yapılarak çalışanların bir talebi karşılanmıştı.

Fakat yine sorun çıkarmak veya ödemelerin geciktirilmesinde ısrarcı olunması gibi tutumların sergilendiğini görüyor ve şaşırıyoruz. Maaşla birlikte çalışanlara ödenmesi gereken giyecek yardımlarını hala ödenmemiş olmamasını anlamakta zorlanıyoruz.

Bu paraları geciktirerek ne yapılmak istendiğini, ödenmeme işleminin nasıl bir bahaneye sarılıpta zamanında yapılmadığını doğrusu merakta ediyoruz.

Peygamber Efendimiz bir hadisi şerifinde buyuruyorlar ki: İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz.

Bizim idareciler iş kıyafetleri üstlerinde eskiyip kullanılamaz hale geldikten sonramı ödeme yapmayı düşünüyorlar?

Çalışanlar tarafından beklenen ve çözümü istenen bu konuda artık harekete geçilmeli ve gereği yapılmalıdır. Çalışanları oyalamaya kimsenin hakkı yoktur.

Giyim yardımlarının bir an önce ödenmesi için Türk Sağlık-Sen olarak çağırımız yapıyoruz. Çalışanın hakkını bir an önce verin diyoruz. Bu sorunun çözülmesini ve sağlık çalışanlarının mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz.

Sendika olarak bu konunu takipçisi olduğumuzu ifade ediyor, idarecilerin sorumluluklarını yerine getirmesini bekliyoruz."
9 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle