"Kızımın katillerini bulun!"

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde ikamet eden 51 yaşındaki Çiçek Girgin isimli kadın, 7 ay önce İstanbul’da öldürüldüğünü belirttiği 2 çocuk annesi 25 yaşındaki kızı Nurcemal Egi’nin katillerinin bulunmasını istiyor.

Geçen yıl ekim ayında İstanbul’da öldürülen 25 yaşındaki Nurcemal Egi’nin annesi Çiçek Girgin, katillerin hala bulunamadığını belirterek, "Benim kızım İstanbul’da hayatını kaybetti. Ben onun yanına yalnızca bir kere misafirlik için gitmiştim. Gittiğimde de kızım isminin Sultan olduğunu söylediği komşusunun kendisini hiç sevemediğini ve aralarının kötü olduğunu söyledi. Ben de, \'Kızım senin komşun o. Aranızda tatsızlık da olsa problem değil\' dedim. Aradan 2-3 ay geçtikten sonra bize telefon açarak, \'Sizin kızınız öldü\' dediler. İstanbul’a gittiğimizde ise kimse bize ne olduğunu anlatmadı. Daha sonra kızımın Asya ismindeki başka bir komşusu gelerek kızımızın Sultan isimli komşusuyla kavga ettiğini ve birbirlerine taş attıklarını söyledi. Kavgaya başka bir erkeğin de karıştığını söyleyen komşusu, yere düştüğü için kızıma kimin vurduğunu görmediğini söyledi. Yaşanan bu olaydan sonra benim kızım öldü ama katili evinde oturuyor. Ben kızımın katilinin bulunarak cezalandırılmasını istiyorum. Kızım 25 yaşında, 2 çocuğu yetim kaldı. Çocuklar şu an Erzurum’da yaşıyor ve durumlarının ne halde olduğunu bilmiyorum. Ben geceleri uyuyamıyorum ağlamaktan. Devlet bize sahip çıksın" dedi.

25 yaşında hayatını kaybeden 2 çocuk annesi Nurcemal Egi’nin babası İbrahim Girgin de kızının katillerinin bulunmasını istediğini belirterek, "Kızımı İstanbul’da öldürdüler. Ben tutup oraya gidiyorum, kimse hiçbir şey söylemiyor. Savcıya çıkıyorum, cevap verilmiyor. Bu olayın nasıl olduğunun meydana çıkmasını istiyorum. Nasıl olmuş, kızımı nasıl öldürmüşler meydana çıkarsınlar. Biz de bilmiyoruz nasıl olmuş. Bize kızımızın öldüğünü söylediler, biz de aldık buraya getirdik, Adapazarı’na defnettik. İki tane çocuğu var, büyük olan kızı okula gidiyor, ufak olan oğlu ise 4 yaşında. Şimdi biz ne yapmalıyız?" ifadelerini kullandı.
9 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]