Kızılay'ın genel merkezine çağrıda bulundular

Kızılay’da kapatılan 319 şubenin başkan ve yöneticileri, Kızılay Genel Merkez'e noter aracılığıyla ihtar çekerek olağanüstü genel kurul çağrısı yaptı.

Kızılay Genel Merkez delegeleri, ülke genelinde 319 şubesini kapatarak tepki toplayan Genel Merkez'in hukuka aykırı keyfi tutumunu sürdürmesi, usulsüz olarak şubeleri kapattığı, kuruma ulaşılabilirliğin önünün tıkandığı gerekçesiyle noterden ihtar çekerek genel merkez yönetimine olağanüstü genel kurul çağrısı yaptı.

Sakarya’da da kapatılan 9 şubenin delegeleri, İsmail Ergül öncülüğünde bir araya gelerek, 5. Noteri aracılığıyla genel merkeze ihtarda bulundu. Delegeler, “Ülkemizin güzide kurumu olan Kızılay’da son günlerde hepimizi üzen gelişmeler yaşanıyor. Şubelerimiz sözde küçülmeye gidileceği gerekçesiyle kapatılıyor. Kızılay hiçbir siyasi ve ideolojik görüşün hâkimiyetinde değildir. Bu hareketin altında herkes gönüllük esasına göre hizmet eder ve hiçbir beklentisi olmaz. Hiçbir yöneticimiz, üyemiz, maaş, ödenek, harcırah gibi ödemeler almaz. Bilakis yöneticilerimiz cebinden harcar ve hayırseverler ile kurum arasında şefkat eli olur. Kızılay'ın her bir üyesi vatanına, milletine, devletine bağlı Kızılay sevdalısı gönül erleridir” dedi.

Kızılay çatısı altında bilinçsiz bir şekilde usulsüzlükler yapıldığı iddia eden delegeler, “Biz kurumumuzun itibarını düşünerek hareket ediyoruz. Genel Merkeze çağrımızdır; Gelin delegeler önünde, göreve geldiğiniz bu kısa sürede yaptığınız yanlışların hesabını verin. Zararın neresinden dönülürse kardır” açıklamasında bulundular.


Genel kurul toplantıları
kasko sigortası genel şartları
5 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]