Kırtasiye Alışverişlerimizde Şifremiz54 Olsun

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası kitap, kırtasiye, basım, reklam, medya ve yayın kuruluşları sektörü temsilcisi 12. Meslek Komitesi, eğitim-öğretim sezonunun başlamasıyla kırtasiye ve okul alışverişlerinin yerel işletmelerden yapılması çağrısında bulundu.

Konuyla ilgili komitesi adına açıklamalarda bulunan Komite Başkanı Zafer Bekdemir güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitimin önemine değinerek şunları ifade etti: “1,5 yılı aşkın süredir pandeminin gölgesinde bir hayat sürdürüyoruz. Sağlık başta olmak üzere ekonomi, sosyal ve eğitim konularında zorluklar yaşadık. Özellikle öğrencilerimiz evden online derslerle bir eğitim yılı geçirdi. Bu sürecin tekrar yaşanmamasını dilerken okulların açılması heyecanını da hep birlikte yaşıyoruz.

Okul alışverişlerinin yoğun olduğu bir dönemdeyiz. Bu konuda velilerimize kırtasiye alışverişlerini şehrimizden yapmaları konusunda tavsiyede bulunmak isteriz. Özellikle her kalem üründe internet alışverişlerinin revaçta olduğunu biliyoruz. Ancak çocuklarımızın sağlığı ve kullanım kolaylığı düşünüldüğünde internetteki ürünlerin güvenirliği tartışma konusudur. Bizim burada “kırtasiye alışverişlerinizi Sakarya’dan yapın” yönündeki tavsiyemiz ve çağrımız şehrimiz adına sadece ticari bir kaygı değil çocuklarımızın sağlığı açısından da önemli bir uyarı niteliğindedir.

YEREL TİCARET ERBABIMIZI TERCİH ETMELERİNİ RİCA EDİYORUM

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ da şifremiz54 anlayışı çerçevesinde her konuda olduğu gibi kırtasiye alışverişleri konusunda Sakaryalı işletmelerin tercih edilmesinin zor bir süreçten çıkmaya gayret eden sektör temsilcilerimize bir nebze de olsa nefes olacağına vurgu yaptı. Başkan Altuğ açıklamasında “Kırtasiyeci üyelerimiz başta olmak üzere okul araç gereçlerini satan yerel işletmelerimizin yaşanan süreçte yaşadığı mağduriyeti hepimiz biliyoruz. Bu anlamda, okul araç gereçleri alışverişlerimizde Sakarya’mızın tercih edilmesi konusunda halkımızın da birlikteliğe katkı sunacağına inanıyorum.

Bunun yanı sıra, Sakarya, tüketiciye her konuda ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir alışveriş imkanı sunmaktadır.  Tüm ürünler işletmelerimizde birçok çeşidiyle bulunmaktadır, şehirdışından ya da internet üzerinden bu ürünlerin teminine şehrimiz cevap verecektir. Halkımızın ve öğrencilerimizin başka şehirden ya da internet üzerinden alışveriş yerine yerel ticaret erbabımızı tercih etmelerini özellikle rica ediyorum.

2 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]