Kırkpınar'da Karavan Kampı Yapıldı

Ulusal Kamp ve Karavan Platformu üyesi karavan tutkunları Sakarya'nın Sapanca ilçesi Kırkpınar Beldesi'ndeki kampta biraraya geldi.

Kırkpınar Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen Kırkpınar Karavan Kampı'na Türkiye'nin birçok ilinden 50 civarında karavan tutkunu katıldı. Kırkpınar'da Sapanca Gölü kenarında 2 gün süren kampın ilk gününde kar yağışına aldırmayan karavan tutkunları yaktıkları ateşin başında bir birleriyle sohbet etti. Belediye Başkanı Niyazi Bağdat, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırkpınar Beldesi'ni doğal güzellikleriyle kongre turizmine hazırlamaya çalıştıklarını söyledi. Bu nedenle karavan tutkunlarını bir araya getirmek amacıyla kamp düzenlediklerini anlatan Bağdat, küçük bir belediye olmalarına rağmen, sosyal alanda da pek çok faaliyete öncülük ettiklerini ifade etti.

Beldenin doğal zenginlikleri, ulaşım kolaylığı ve İstanbul'a yakınlığının kendilerini bu zenginlikleri değerlendirmeye yönelttiğini dile getiren Bağdat, "Beldemizde su sporlarına da ev sahipliği yapıyoruz. Yeni açılacak otellerimizle birlikte kongre turizmine de ev sahipliği yapmayı düşünüyoruz. Kırkpınar'ın doğal zenginliklerini ve ulaşım kolaylığını karavan tutkunlarının hizmetine açtık. Diğer spor dalları ve kültür sanat alanında da çeşitli faaliyetlerimiz var. Turizmi geliştirme noktasında kamp karavan turizmine öncelik verdik. İlk kez karavan tutkunlarını beldeye davet ettik. Bu da karavan sahiplerinin ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek adına bizim için olumlu bir çalışma oldu. Bundan sonra karavan tutkunları beldemize gelerek buradan hizmet alabilecek ve günlerce bu arazide konaklayabilecek. Yaptığımız faaliyetin havanın kar yağışlı almasına rağmen yoğun ilgi görmesi, bize böyle bir faaliyete karavancıların ihtiyacı olduğunu gösterdi. Karavan tutkunlarını bundan sonra çok daha iyi şartlarda misafir edeceğiz'' diye konuştu.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]