Kırantepe'de rekreasyon için ilk adım atıldı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın 2014 yılında açıkladığı vizyon projeler arasında yer alan ve herkesin merakla beklediği Kırantepe Rekreasyon Projesi için ilk adım tamamlandı.

Muhalefetin çekimser kaldığı oylamada Serdivan’ın adını bölgeye duyuracak proje için Başkana ve encümene yetki verildi. Serdivan Belediyesi ekim ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın başkanlığında gerçekleşti. Toplantı öncesi meclis üyelerini ilçede devam eden projeler hakkında bilgilendiren Başkan Alemdar, Serdivan’ın marka değerini bir adım öteye taşımak adına ilçede hayata geçirilen her projenin altında aslında Serdivan’lı vatandaşların imzası olduğunu belirterek, aynı azimle çalışmaya devam edeceklerini söyledi. İlave iki madde ile birlikte toplam 12 maddenin görüşüldüğü meclisin en önemli gündem maddesi ise Uluslararası Yamaç Paraşütü Uçuşlarına da ev sahipliği yapan Kırantepe oldu.

Kırantepe’yi geleceğin eğitim, kongre, fuar, sağlık, turizm ve spor merkezi konumuna getirecek maddeyle ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar,“Kırantepe’nin mera vasfından çıkartılması ile birlikte burayı bir turizm, sağlık, eğitim, kongre ve fuar merkezi konumuna getirecek projemizi hayata geçirmek istiyoruz. Bunun için de ilk adımımızı atıyoruz. Belirtilen bölge bilindiği üzere hazineye ait. Vasfının değişmesi ve belediyemize devr edilmesi ile birlikte burayı çekim merkezi yapacağız. İnşallah rekreasyon projemizle birlikte Serdivanı’mızın adını Türkiye’ye duyuracağız” dedi. Başkan Alemdar’ın açıklamasının ardından oylayama geçildi. Muhalefet üyelerinin çekimser kaldığı oylamada Kırantepe’deki 11 adet parsel üzerindeki mera vasfının değiştirilmesi halinde buraya “Eğitim, Kongre ve Fuar Merkezi, Spor ve Rekreasyon Alanı” yapılması ile ilgili Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a ve Encümen’e yetki verildi.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
9ae3678db55ff0ef3ccfe3f87db0db98@