Kentsel Dönüşümde Kat Sayısı 4'e Düşürüldü

asit sayısı ve asitlik tayini
13 yıl önce

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Dörtyol mevkiine yapılması düşünülen bazı binaların 6-7 katlı olmasıyla ilgili gelen tepkiler üzerine kat sayısını 4'e indirdiklerini söyledi.

Toçoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, binaların kat sayısı konusunda gelen tepkiler ışığında projede değişiklik yapacaklarını kaydetti. Projeyle ilgili en çok tartışılan konulardan birinin binaların kat yüksekliğiyle ilgili olduğunu ifade eden Toçoğlu, "Bazı binaların kat yüksekliği 6-7'yi buluyordu. Proje ortağımız TOKİ'ye bu eleştiriyi götürdük. Şehrimizin özel durumundan bahsettik. TOKİ bize bu konuda anlayış gösterdi. Şehrimizin özel durumunu da göz önünde bulundurarak 6-7 katlı bina yapımından vazgeçilmiştir. Binalar en fazla 4 kat olarak sınırlandırılmıştır." dedi.

Proje ile ilgili farklı eleştirilerin geldiğini dile getiren Toçoğlu şu bilgileri verdi: "Eleştiriler sadece yüksek katla da sınırlı değildir. Diğer eleştirilerle ilgili olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Milletimize bu konuda söz verdik. Hiç kimse mağdur edilmeyecek. Biz Sakarya'yı, Sakaryalıyı her şeyin üzerinde görüyoruz. Vatandaşımızı mağdur ederek yol alamayız. Biz milletimizin mağdur olacağı hiçbir çalışmanın içinde de olmayız. Bu amaçla gelen eleştirileri de göz önünde bulundurarak çalışmamızı sürdüreceğiz."