Kenan Sofuoğlu, liderliğini sürdürmek istiyor

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, İspanya'da mücadele edeceği Dünya Supersport Şampiyonası'nın 10. ayağında liderliğini sürdürmeye çalışacak.

Akyazı ilçesinde kendi adını taşıyan pistte hazırlıklarını sürdüren Sofuoğlu yaptığı açıklamada, zor günler geçirmesine rağmen bütün olumsuzlukları geride bırakıp, dünya şampiyonluğuna ulaşmak için mücadele verdiğini söyledi. Sofuoğlu, zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, "Hiç çalışmadığım kadar çok çalıştım. Genel klasmanda lider durumdayız. Son üç yarış, bu liderliği korumak gerekiyor. Şampiyonluğa ulaşmaya çok az kaldı. Bu zorlu sezonun ardından şampiyonluğu başarabilirsek bundan daha büyük şükür olmaz çünkü gerçekten sıkıntılı dönemler geçirdim. 3 ay boyunca antrenmansız yarışlara çıktım. İlk defa bu yarış için antrenmanlar yapıyorum. Özellikle 1,5 aydır hiç aralık vermedim, her gün çok sıkı çalıştım" diye konuştu.

"Moralsiz günlerin ardından şampiyonluk"

Kondisyon ve moral olarak hazır olduğunu belirten Sofuoğlu, takımının da İspanya yarışı için yeni bir motosiklet hazırladığına işaret etti. İspanya ve Fransa'da başarılı sonuçların ardından şampiyonluğa çok yaklaşacaklarını dile getiren Sofuoğlu, şunları kaydetti: "Kendimi sadece antrenmana verdim. Aralıksız gece gündüz antrenmanlar yapıyorum. Motosiklet dışında farklı antrenmanlar da yapıyorum. Bu antrenmanlar sayesinde kendimi daha iyi hissediyorum. Çok iyi hazırlandım. Moralsiz günlerin ardından bir şampiyonluğun benim ve Türkiye için güzel olacağına inanıyorum."

Sofuoğlu, yetiştirdiği motorcuların da çok hızlı olunduğunu ve ileri ki yıllarda yakalanacak olan başarıların kendisi için ayrı bir onur olacağını dile getirdi.

Kariyerinin son yıllarını da şampiyonluklarla tamamlayıp, genç motorcuların gelişmesine yönelik çalışmalar yapacağına işaret eden Sofuoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: "Türkiye'de çok başarılı sporcu kardeşlerim var. Onların başarıları beni mutlu ediyor. Güreş alanında yakalanan dünya şampiyonluğu da beni çok mutlu etti. Rabbim inşallah bana bu sezon dünya şampiyonluğunu, futbol takımımıza da Avrupa elemelerine gitmeyi nasip eder. İnşallah spor açısından başarılı bir sezon olur."
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]