Keleş: "Halk Akil İnsanlar Heyeti'ni kabul etmiyor"

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş 2 Mayıs’ta Sakarya’ya gelecek olan Akil insanlar heyetiyle ilgili konuştu.

Akil insanlar benzeri bir grubun Osmanlı’nın son dönemlerinde de ortaya çıktığını kaydeden Keleş, vatandaşın akil insanları hazmedemediğini ve kabul etmediğini ileri sürdü.

CHP Sakarya İl ve İlçe Örgütleri ilçelerde vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. CHP İl ve Pamukova İlçe Yönetimi, ilçelere ziyaret programları kapsamında Pamukova’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Pamukova İlçe Başkanı Nail Türkmengil, İl Kadın Kolları Başkanı Füsun Çetin, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer, Pamukova’da esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

Esnaf ziyaretleri boyunca Sakarya’ya gelecek olan Akil İnsanlar grubuyla alakalı kendilerine sorulan sorulara cevap veren İl Başkanı Ecevit Keleş, akilin anlamının bilgili, bilgi veren kişi olduğunu belirterek,“ Vatandaşımız bu oluşumu desteklememekte bilhassa büyük tepki göstermektedir. Burada durup bir düşünmeli, Osmanlı’nın son döneminde de böyle insanları ortaya çıkarmışlardır. Bunlar akil makil değildir, hükümetin raportörüdür. Sakarya’ya da gelecekler, buyursunlar gelsinler fakat halkımız hazmedemiyor, kabul etmiyor” dedi.
Kahvehanelerdeki vatandaşlarla sohbetlerde bulunan heyete Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Milli içeceğimiz ayrandır” deyişi de soruldu. Konuyla alakalı olarak düşüncelerini aktaran İl Başkanı Ecevit Keleş, “Bu ülkenin ineği Angus oldu, samanı ithal. Milli bir şeyimiz kaldı mı? Hem milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyeceksin hem de milli içeceğimiz ayrandır diyeceksin. Çiftçinin hasadı, sütü, ineği para etmedikten sonra çiftçi kazanamadıktan sonra ayranı bu millet kimden, nasıl içecek? Bunun cevabını versinler. Ayranı da mı ithal edeceğiz? Tayyip Erdoğan birçok konuda olduğu gibi bu konuda da kendisiyle çelişmektedir” diye konuştu.

CHP’li heyet, Pamukova merkezde bulunan esnafları ziyaretlerinin ardından ilçeye bağlı Turgutlu ve Gökgöz köylerini de ziyarette bulundu.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]