Kazan “Bu seçim, Demokrasi ve Hukuk için yeni bir umut oldu”

Hukuk
Hukuk
Hukuk Büroları
Hukuk Büroları
Doğum için gevşeme egzerzisler…
Yeni nesil kalorifer kazanları
adapazarı 60 yaş üstü için yog…
adapazarı alman motorları için…

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan 7 Haziran genel seçim sonuçlarını değerlendirirken, “Bu seçim demokrasi ve hukuk için yeni bir umut oldu” dedi.

Kazan, şu andan itibaren tüm kesimlerin birbirini anlaması ve herkesin tehdit ve nefret dilini bırakması gerektiğini söyledi. Av. Zafer Kazan seçim değerlendirmesinde ayrıca, “Tehdit dilini bırakmayanlar kendi sığ tehditleri ile başbaşa kalmaya mahkum olacaktır” yorumunu yaptı.

Yargının yeniden inşa edilmesi gerektiğinin altını çizen Kazan, “Bu seçim Demokrasi ve Hukuk için yeni bir umut olmuştur... Atılacak tüm bu adımları ülkemizde umuda yolculuk olarak görüyorum...” şeklinde konuştu.

İşte Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan’ın genel seçim sonuçlarına ilişkin o değerlendirmesi:

“Herkes tehdit ve nefret dilini bırakmalı”

Şu andan itibaren tüm kesimlerin birbirini anlaması gerekiyor... Artık herkes o tehdit ve nefret dilini bırakmalıdır..."pişman olacaklar", "koalisyon diyenler bunu görecek" gibi tehdit edici sığ söylemler hiç bir derinliği olmayan ve kimsenin de ihtiyacı olmayan sözlerdir....

“Tehdit edenler, kendi sığ tehditleri ile başbaşa kalmaya mahkum olur"

Çıkan sonuçlar ‘hukuk ve demokrasi işlesin ve her türlü hayat tarzı bu ülkede huzur içinde yaşasın’ mesajıdır... Kim tehdit dili ile konuşmaya devam ederse, kendi sığ tehditleri ile başbaşa kalmaya mahkûm olacaktır...

“Yargıyı yeniden inşa etmeliyiz”

Ayrıca bir yığın enkazın temizlenmesi gerekiyor. Yargıyı yeniden inşa etmeliyiz, bir silah, bir talimat mercii olmaktan kurtarmalıyız... Bu seçim Demokrasi ve Hukuk için yeni bir umut olmuştur... Atılacak tüm bu adımları ülkemizde umuda yolculuk olarak görüyorum...”