Kazan “Gerekirse dava yoluna gideriz!”

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, Pamukova’da ovanın ortasından geçen Sakarya Nehri kenarında kurulmasına onay verilen Kağıt Fabrikası için sosyal medya hesabından yorum yaptı. 

“ARAŞTIRACAĞIZ”
Sakarya Barosu Çevre ve Kent Komisyonu’nun konuyu ayrıntılı bir şekilde araştıracağını ifade eden Baro Başkanı Kazan, gerekirse dava yoluna gideceklerini açıkladı.

 “SORUMSUZCA KARAR KABUL EDİLEMEZ”
Sakarya Toprak Kurulu’nun onay kararını “sorumsuzca bir karar” olarak nitelendiren Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan’ın sosyal medya hesabından Kağıt Fabrikası hakkında yaptığı yorum aynen şöyle:

“Basında çıkan bazı haberlerden Türkiye’nin en verimli arazilerinin bulunduğu Pamukova’da, ovanın ortasından geçen Sakarya Nehri kenarında kağıt fabrikası kurulacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Habere göre Sakarya Toprak Kurulu, İstanbul’a da içme suyu takviyesi yapılan nehrin kenarındaki 200 dönümlük birinci sınıf tarım arazisi üzerine Halkalı Kağıt firmasının fabrika kurmasına onay vermiş. Eğer doğru ise çok vahim bir durum! Sakarya Barosu Çevre ve Kent Komisyonumuz konuyu ayrıntılı bir şekilde araştıracak ve gerekirse dava yoluna gidecektir! Bu sorumsuzca karar kabul edilemez!” 
Kömürlü kazan
Sakarya paslanmaz kazan imalatı
7 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]