Kaza Yapan Sürücü Buhar Olup Uçtu mu?

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde sürücüsü tespit edilemeyen bir otomobil, çocuk giyim mağazasına çarparak zarar verdi. Kazadan 15 dakika sonra olay yerine gelen bir kişi, sürücünün kendisi olduğunu iddia ederek polisleri ikna etmeye çalıştı.

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Mahallesi Şal Sokak üzerinde dün gece meydana gelen kazada, bir tekstil firmasına ait olan ve sürücüsü tespit edilemeyen 54 TV 077 plakalı otomobil, kaldırıma vurduktan bir çocuk giyim mağazasına çarptı. Kazada otomobil büyük hasar görürken mağazanın vitrin camları kırıldı. Olayın ardından ihbar üzerine kaza yerine gelen 112 hızır acil ekibi yaralıya rastlamadı. Sağlık ekibinden bir süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri, otomobilin sürücüsünü tüm aramalara rağmen bulamadı.

Araba En Son Evin Önündeydi

Bu arada olay yerine gelen bir genç, polislere kazayı babasının yaptığını söyledi. Kendisinin arkadaşında kaldığını ve olayı duyar duymaz olay yerine geldiğini iddia eden genç, "Bana telefonla haber verdiler. Çevredekilerin söylemesine göre babamın elinde kesik varmış. Ambulansa almışlar. Ben arkadaşımda kalıyordum. Araba en son evin önündeydi." dedi.

Kazayı Hatırlamıyorum

Kazadan yaklaşık 15 dakika sonra olay yerine gelen ve isminin açıklanmasını istemeyen gencin babası, kazayı kendisinin yaptığını ileri sürdü. Polislerin 'kazayı nasıl yaptınız?' sorusuna baba bir süre düşündükten sonra cevap vermeye çalıştı. Kazayı kendisinin yaptığını trafik polislerine ikna etmeye çalışan baba, önüne aniden bisiklet çıktığını ve direksiyonu kırınca kaldırıma ve mağazaya çarptığını iddia etti. Trafik polisinin 'karşı taraftaki kaldırıma da vurmuşsunuz.' şeklindeki yanıltıcı sözüne baba 'kazayı hatırlamıyorum' şeklinde cevap verdi.

Sürücü Tespit Edilemedi

Kazanın ardından otomobil çekiciye yüklenerek emniyet garajına götürüldü. Mağazanın kırılan camları ise karton kutularla kapatıldı. Mağaza sahibinin şikayetçi olmaması üzerine karakol ekipleri herhangi bir adli işlem yapmadı. Trafik ekipleri ise kaza raporunda sürücünün tespit edilemediğini belirtti.

14 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]