Kaymakam Mustafa Temiz'den İnceleme

Sakarya'nın Taraklı İlçesi Kaymakamı Mustafa Temiz, ilçede yapımı devam eden Gölet Bölgesi'ndeki yol çalışmalarını inceledi.

Kaymakam Mustafa Temiz, beraberinde Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Seyhan ile birlikte, ilçede yapılacak olan Kayaboğazı Merkez Sulama gölet bölgesi'nde yeni yol yapım çalışmalarını inceleyerek bilgi aldı.

Kaymakam Temiz'e çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, “Kayaboğazı Göleti için 1 milyon 125 bin YTL ödenek ayrıldı. Gölet ihalesi bir ay içinde yapılacak. İhaleyi alan firmanın işe başlayacağı tarihe kadar gölet yapılacak olan bölgede yol çalışmalarının tamamlanması gerekiyor. Köy Hizmetleri ve DSİ'ye ait dozerlerle 10 metre genişliğinde yol yapılıyor. Yapılan bu yol ilçeye bağlı Duman Köyünün kalıcı yolu olacak. Ayrıca Akçapınar, Hacıaliler, Pirler ve Çamtepe Köyleri de ulaşımı bu yoldan sağlayacak. Bilecik'e bağlı Gölpazarı İlçesi'ne ulaşımda, Karayolları yeni yol yapana kadar bu güzergahtan sağlanacak“ dedi.

Başkan Özkaraman ayrıca, yol çalışmalarındaki istinat yapılarının ve menfezlerin de gölet inşaatı başlayana kadar tamamlanacağını söyledi.

15 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]