Katile Müebbet Hapis

Akyazı ilçesinde, cami bahçesinde iki kişiyi tabancayla vurarak öldüren Hayrettin A. müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Olay,
Akyazı ilçesi Osmanbey köyünde geçen yıl 19 Ocak 2007 tarihinde meydana geldi. Hayrettin A., kan davalıları Ali Berber ve Burhanettin Tufan'ı cuma namazına girerken cami girişinde vurarak öldürmüştü.

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına çıkan sanık Hayrettin A., çok pişman olduğunu ifade ederek, "Olmaması için çok çaba harcadım ama beladan kurtulamadım" dedi.

Mahkeme heyeti Hayrettin A.'ya, Ali Berber'i öldürdüğü için müebbet, Burhanettin Tufan'ı öldürdüğü için 25 yıl ağır ve ruhsatsız silah suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

OLAYLAR

Osmanbey Köyü'nde, 1976 yılında sanık Hayrettin A.'nın amcası Fahrettin A.'nın Adem Berber'i öldürmesiyle başlayan cinayetler, 2001 yılında öldürülen Adem Berber'in torunu Adem Berber'in de Fahrettin A.'yı öldürmesiyle devam etti. Son olay 19 Ocak 2007 tarihinde köyde caminin girişinde meydana geldi. Hayrettin A., Ali Berber ve halasının oğlu Burhanettin Tufan'ı öldürmüştü.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]