Karate, Geyve’nin yüz akı

geyve nakliyat
8 yıl önce

Geyve ilçesinin ismini sosyal ve sportif alanda en iyi şekilde duyuran spor branşı tartışmasız Karate.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile yapılan iller arası karate lig müsabakaları geçtiğimiz Pazar günü Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma müsabakaları adı altında Serdivan Sakarya Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Müsabakalara Bursa, İstanbul, Tekirdağ, Düzce, Bolu, Eskişehir, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Kocaeli illeri katılırken bu illerden gelen 800 civarında sporcu dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti. Açılış töreninde geçtiğimiz Türkiye karate federasyonu tarafından Cumartesi ve Pazar günü lig maçları ile birlikte yapılan Karate eğitim seminerinde eğitimci olan ve karate sporuna emek vermiş Hakan Alpay, Yılmaz Destegül, Ertan Tunç ve +84 kg’da bir kez daha Dünya Şampiyonu olan Enes Erkan’a şilt takdim edildi. Şiltler ve dereceye giren sporculara ödüllerini İl Müdürü Salih Koşu, Karate Federasyonu Başkan Vekili Meydan Kobaş, Spor Şube Müdürü Bülent Kasım, Karate federasyonu il temsilcisi Aykut Duman ve Dünya Şampiyonu Enes Erkan verdi.

Avrupa Dünya Hakemi ve Teknik direktör Uğur Kobaş, Memduh Sakarya, Yaşar Ordu “ Maça giren sporcularımız önceki katılımlara göre biraz azdı. O yüzden madalya sayımız bu maçta düştü. Bir sonraki maçta sporcularımızın daha başarılı olacağına inanıyoruz dedi.

Şampiyon olan sporcularımız:
Oğuzhan Çakmak
Yasin Arıkan
Batuhan Arıkan

İkinci olan sporcularımız:

Rabianur Güler
Beyza Sonay
Aslınur Mutluay

Üçüncü olan sporcularımız:
Metehan Ayözen
Emirhan Uygun
Okan Kobaş
Burak Özer
Zeynep Tutku Tunç
Ercan Oruç