Karasu'da projenin finali, defile ile yapıldı

Avrupa Birliği Eğitim Programları Merkezi Başkanlığı destekleri ile Hayat Boyu Öğrenme Programı çerçevesinde Türkiye’den Karasu Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Bucak Kız Teknik ve Meslek Lisesi, İtalya, Romanya ve Bulgaristan’ın proje ortağı olduğu ve 2011 yılında başlayan “Tekstilde Çok Kültürlü Yaklaşımlar" Projesinin finali defile ile yapıldı.

Tekstilde çok kültürlü yaklaşımlar projesinde dört farklı ülke tarafından hazırlanan kıyafetleri tasarlayan gençler aynı zamanda kültürleri tanıtarak ortak çalışmayı öğrendiler.

Defile öncesinde, 6 okul hazırlamış olduğu proje kıyafeti giydirilmiş porselen bebeklerini sergiledi. Sonrasında bebekler arasında yapılan en güzel bebek yarışmasında oylama sonucunda Karasu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Giyim Üretim ve El Sanatları Alanı öğrenci ve öğretmenlerinin hazırlamış olduğu bebek birinci seçildi.

Projenin finali Bucak Kız Teknik Ve Meslek Lisesi tarafından hazırlanan defilenin sunumu Bucak’ ta, Proje ortağı olan Ülkelerin Öğretmen ve öğrencileri ile çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Proje sonunda katılımcı olan ülkelerin öğretmen ve öğrencileri kurdukları dostluğun ve kültürel paylaşımların devamlılığının olmasını temenni ederek duygu dolu onlar yaşadılar ve bir dahaki farklı projelerde bir araya gelmek ümidi ile vedalaştılar.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]