Karapürçek'te İçme Suyu Sorunu Çözülecek

Büyükşehir Belediyesi, Karapürçek İlçesinde yaşanan su sıkıntısını bölgede bulunan su kaynaklarına alternatif olarak açmaya başladığı sondaj kuyusu ile çözüme kavuşturacak. Kısa sürede tamamlanması hedeflenen çalışmalar sayesinde Karapürçek halkı kesintisiz içme suyu ile buluşacak.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Karapürçek İlçesinde yaşanan su sorunlarını çözüme kavuşturuyor. Bölgede yoğun yağışların ardından oluşan su bulanıklığına bağlı olarak yaşanan su kesintisi sorunu, sondaj çalışmaları neticesinde çözüme kavuşacak. Kaliteli içme suyunu kesintisiz bir şekilde musluklara ulaştırmak için devam eden sondaj çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Bölgeye hizmet veren arıtma tesisinin yanı sıra 2 adet kaynağı bulunan ve Karapürçek’in yeni sondaj kuyusundan çıkacak içilebilir su ile 3 adet içme suyu kaynağı olacak.
Kesintisiz içme suyu en kısa zamanda vatandaşların hizmetine sunulacak
Karapürçek’in kesintisiz içme suyuna kavuşması için devam eden çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ İlçemizde yoğun yağışların ardından bulanıklık nedeniyle su sorunları yaşanmaktaydı. Vatandaşlarımızın sağlığını ön planda tutarak hayata geçirdiğimiz çalışmaların neticesinde, bölge halkına kaliteli içme suyunu kesintisiz şekilde ulaştıracağız. En kısa zamanda tamamlamayı hedeflediğimiz çalışmalar neticesinde çıkacak su, ileri teknoloji cihazlarımız tarafından arıtıldıktan ve uzman kadromuzun gözetiminde laboratuvar kontrolleri yapıldıktan sonra vatandaşlarımızın musluklarına iletilecek” ifadeleri kullanıldı.
1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
4a8d0e8007cb713fa49cbdfe0ec0a876@