Karadeniz'de Dalgalara Kapılan 3 Kişiden Biri Boğuldu

Karadeniz mutfağı
sakarya karadeniz pizza
1 ay önce
Kandıra Babalı Sahili'nde yasak olmasına rağmen denize giren 3 kişiden biri boğulurken, bir kişinin hayati tehlikesi devam ediyor.
Olay saat 14.45 sıralarında kandıra babalı sahilinde meydana geldi. Kandıra Kaymakamlığı'nca bugün Kandıra'da denize girmek sabah saatlerinde yasaklanmıştı. Yasağa aldırış etmeyen M.A. (44), F.T. (21) ve E.T. (23) denize girdiler. Kısa bir süre sonra denizde çırpınırken görülen 3 kişi çevredekilerin ve cankurtaranların yardımıyla denizden çıkarıldı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.
Sağlık ekipleri gelene kadar vatandaşlar tarafından suni teneffüs yapıldıktan sonra 3 vatandaş sağlık ekiplerine teslim edildi. M.A. ve E.T. Kandıra Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken F.T. SEKA Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. M.A. isimli vatandaş kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirirken F.T.'nin hayati tehlikesi devam ettiği öğrenildi.
Jandarma konuyla ilgili inceleme başlattı
Alınan son bilgilere göre;
İki gün önce evlenen F.Y.T (22) ve E.T. ile akrabaları M.A. (44), denize girmek için Sakarya'dan Babalı plajına geldi, Yasağa ve çevredekilerin uyarısına rağmen dalgalı denize girerek açılan F.Y.T ve M.A. suda çırpınmaya başladı.
Sudaki eşi F.Y.T'nin de boğulma tehlikesi geçirdiğini gören E.T, karısını kurtarmak için suya girdi. Üç kişi dalgalara kapıldı. Bu sırada plajda bulunan sörf okulu sporcuları, 3 kişiyi sudan çıkardı.
1 / 1