Karacasu Park 20 Ekim'de ihaleye çıkıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden Akyazı Karacasu Park Projesi ile ilgili tam yetki aldı. 

Projede yer tahsisi konusunda atılacak yeni adımın karara bağlanmasının ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, Akyazı’ya değer katacak proje için ihale tarihini açıkladı. Toçoğlu, “Proje tamamlandı; onay alındı. Sırada ihale var demiştik. Karacasu Park için 20 Ekim Perşembe günü ihaleye çıkıyoruz. Akyazı ve şehrimize hayırlı olsun” dedi. 

Başkan Toçoğlu açıklamalarının devamında; “Akyazı için 14 dönüm arazi üzerinde yeni bir sosyal yaşam alanı inşa edeceğimizi ifade etmiştik. Projemiz hazırdı ve gerekli onay işlemleri de tamamlanmıştı. Meclis üyelerimiz de Eylül ayı toplantımızın ardından projede bir sonraki adıma dönük olarak bize tam yetki verdiler. İnşallah ihalenin ardından somut adımlarımızı ivedilikle atacağız. Daha önce de kamuoyuna duyurduk; Karacasu Park Projemizde yer almayan bir sosyal donatı alanı yok diyebiliriz. Kültür merkezi, otopark, dinlenme ve spor alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile diğer alanlarının yanı sıra çok yönlü sosyal bölgeler inşa etmeyi hedefliyoruz. Yeni yaşam alanı Akyazı’ya çok yakışacak. Hemşerilerimiz aileleri ve sevdikleri ile yeni merkezimizde hoşça vakitler geçirecek. Akyazı’ya hayırlı olsun. Şehre yeni yaşam alanları kazandırma konusunda oldukça ciddi çalışmalarımız söz konusu. Biz her zaman şunu söyledik; çocuklarımızın ayaklarının toprağa bastığı bir şehirleşmeden yanayız. Bu kapsamda yeni yaşam alanları, yeşile dönük çalışmalar, meydanlar ve sosyal donatı bölgeleri ile bu düsturumuzu gerçeğe taşıyoruz. Bizim belediyecilik anlayışımız tam da bunu gerektiriyor. İnşallah yeni dönemde de şehrimizin diğer bölgelerine böylesi alanlar kazandıracağız. Sakarya’yı birlikte güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
2c98b0e36658496d705cf54ab7396421@