"Kanalizasyon suları, Sapanca Gölü'ne karışıyor"

Sakarya'nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Sapanca Gölü'nü besleyen bir dereye kanalizasyon sularının dökülmesi tepkilere neden oldu.

İddiaya göre, Sapanca İlçesi Yanık Mahallesi'nde kanalizasyon hattında sıkıntı olunca, kanalizasyon borularının bir kısmı mahallede bulunan dereye akacak şekilde monte edildi. Kötü koku ve sineklerden evlerinde duramayan vatandaşlar, pis suyun dereden dolaylı olarak Sapanca Gölü'ne de karışması nedeniyle tepki gösterdi.

Çektiği fotoğrafları SakaryaRehberim.com Whatsapp Haber İhbar Hattı'na (0 546 724 0 264) yollayan Güven Senal isimli takipçimiz yaptığı açıklamada, " Geçtiğimiz yıllarda mahallemize kanalizasyon hattı yapıldı. Yaklaşık 2 ay önce bu hatta çökmeler olmuş galiba. Böyle olunca ekipler başka bir çalışma yaparak kanalizasyon borularını dereye doğru koydular. Pis sular hep dereye akıyor. Bu dere de Sapanca Gölü'nü besliyor. Biz bu suyu içiyoruz. SASKİ, DSİ ve CİMER'e şikayetlerimizi ilettim. 15 Ağustos'tan beri yetkililere ulaşmaya çalışıyorum fakat herhangi bir geri dönüş olmadı. Konuya acil çözüm bulunmasını istiyoruz" dedi.

4 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle