Kamyonda birden ortaya çıkan yılan sürücüyü sabahlattı

Sakarya\'da TEM Otoyolu\'nda seyir halindeki kamyonun kabininde görülen yılan sürücüye korku dolu anlar yaşattı.

İtfaiye ekibinin çalışması sırasında kabinin kapalı kısmına kaçan yılan, yaklaşık 14 saat süren çalışmalara rağmen bulunamadı. Korkudan aracının başında sabahlayan şoför, yılan bulunamayınca yoluna devam etmek zorunda kaldı.

Hasan Ali Yüceer, Antalya\'nın Serik İlçesi\'nden aldığı karpuz yükünü 32 EV 632 plakalı kamyonuyla İstanbul\'a götürdü. Yükünü boşalttıktan sonra bir firmadan sevkiyat için seramik alan Yüceer, memleketi Isparta\'ya gitmek üzere dün öğleden sonra yola çıktı. TEM Otoyolu\'nun Sapanca ilçesi yakınlarında seyir halindeyken Yüceer, şoför camının bulunduğu yerden bir yılanın dışarı çıkmaya çalıştığını fark etti. Korkuya kapılan Yüceer, aracını emniyet şeridinde durdurarak itfaiyeden yardım istedi. İtfaiye ekibi, aracın içindeki yılanı bir sopayla çıkartmaya çalıştı. Ancak yılan sürücü kabininde kayboldu. Uzun süren aramalara rağmen yılan bulunamayınca sürücü, kamyonu sanayiye götürdü.

Sanayi esnafı yılan için seferber oldu


Sanayide ki esnaflarda yılanı bulmak için seferber oldu. Kabinde arama yapıldı ancak bir sonuç alınamadı. Yılan nedeniyle yoluna devam edemeyen Yüceer, içeride olduğunu düşündüğü yılanı çıkarmak için ilginç yollara başvurdu. Şoför, yılanı çıkarmak için araca süt ve sarımsak bıraktı. Aracın kaloriferlerini çalıştırıp içeriyi ısıttı. İçeri sinek ilacı sıktı. Bunlar da olmayınca kokusundan çıkabileceğini düşünerek kabine bir kap içinde benzin bile bıraktı.

"Yılan çıksın diye sabahladım"

Aracının başında uyumadan sabahlayan Yüceer, tüm uğraşlara rağmen yılana ulaşamayınca yoluna devam etmek zorunda kaldı.

Yüceer yaptığı açıklamada, TEM\'de seyir halindeyken yılanı gördüğünü belirterek; "Yılanı camdan çıkarken fark ettim. Pet şişe ile bastırıp atmak istedim. Bu sırada aracın içine düştü. İtfaiye çağırdım. Karayollarından yardım istedim. Trafik akışını sağladılar. Yılanı çıkaramadık. Döşemelerin arasına girdi. 1,5 metre boyunda vardı. Çıksın diye sabahladım. Ancak göremedim. Artık bu şekilde devam edeceğim." dedi.

Hasan Ali Yüceer, yılanın Antalya\'da karpuz yüklenirken araca girmiş olabileceğini ifade etti.

Sanayi esnafından Emin Ölmez ise otoyolda giderken kamyonu gördüğünü belirterek; "Arabada yılan var\' dediler. İtfaiyeyi çağırdık. Bir buçuk metre boyunda siyah bir yılandı. Sobayla çıkarmaya çalıştık kaçtı. Sabaha kadar uğraştık." diye konuştu.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
c27e8d082bfd686ef3d2e9ec096d9fa7@