Kalabalık Çok, Alışveriş Yapan Yok

Sakarya'da bayrama kısa bir süre kala çarşı pazar hareketlendi. Esnaflar kalabalığa rağmen bekledikleri satışı yapamamaktan şikayet ediyor. 10 YTL pantolon, 5 YTL gömlek, 15 YTL'ye ayakkabı satmalarına rağmen bekledikleri ilginin olmadığını belirten esnaflar umutlarını bayramdan bir iki gün önceye bağlıyor.

Konfeksiyon ürünleri satan Hasan Cankı, giyim ürünlerinin çok cazip fiyatlara satıldığını belirtiyor. İkinci el ürünlerin satıldığı pit pazarı ile neredeyse fiyatların aynı olduğunu anlatan Cankı, " 5- 10 YTL arasında pantolon satıyoruz. Ama yine de beklenen ilgiyi görmüyoruz. Vatandaş bakıyor ama almıyor. Çarşı pazarda kuru bir kalabalık var. Aileler daha çok kendileri yerine öncelikle çocuklarının ihtiyaçlarını gideriyorlar" diye konuştu.

5 YTL'ye orta kalitede gömlek sattığını belirten Mehmet Er de, vatandaşın yine de alışverişte temkinli davrandığını belirtiyor. Okulların açılması, soğuk havaların başgöstermesi sebebiyle kömür ihtiyacı ve bayramın aynı zaman dilimine denk gelmesinin vatandaşı zorladığını dile getiren Er, "Vatandaş öncelikle acil gıda ihtiyacı ile çocuğunun okul ihtiyaçlarını karşıladı. Bana göre dar gelirlide para kalmadı." yorumunu yaptı.

Bu arada semt pazarlarında tezgahlarda görülmeye başlayan bayramlık şekerler cep yakıyor. En ucuz şeker kilosu 5 YTL'den satılırken 20 YTL'ye satılan şeker de var. Kalite ve malzemesine göre değişen şeker fiyatlarını vatandaşlar pahalı buluyor, ancak almadan edemiyor. Semt pazarlarında en çok misafirler için şeker ve kolonya satılıyor.

Büyük Alışveriş Mağazaları
Alışveriş Merkezleri ve Süpermarketler
Modifiye yapan yerler
sakaryada direk montajı yapan firmalar
14 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]