Kadın gücünün arttırılmasına “mektuplu” talep!

Kadın hastalıkları
sakarya kadın hastalıkları uzm…
7 yıl önce

Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi, Sakarya’daki siyasi partilerin il başkanlıklarına birer mektup verdi.

Randevu üzerine siyasi parti il başkanlıklarını ziyaret eden Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Reyhan Şahin ve merkez yöneticileri, mecliste kadının gücünün arttırılması talebinde bulundular.

Konuyla ilgili bilgi veren Başkan Av. Şahin, “Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi olarak; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kapsamında kadınlara dair tüm sorunların çözüm yerinin öncelikle Meclisten geçtiğini gözönüne alarak Türkiye Büyük Meclisinde grubu olan siyasi partilerin il başkanlıklarını ziyaret ederek, mecliste kadın gücünün arttırılması temennilerimizi içeren mektubumuzu ilettik.”dedi.

“Kadın adaylar üst sıralarda yer alsın"

Şahin ayrıca, “CHP, HDP ve MHP İl başkanlıklarında ziyaretlerimiz büyük bir ilgi ile karşılanmıştır. Yaklaşan seçimlerde kadın adayların üst sıralarda yer almasına yönelik düşüncemiz ilgi görmüş, bu konuda gereken gayretin gösterileceğine dair sözler alınmıştır.” ifadelerini kullandı.

Ak Parti\'ye randevu sistemi

Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Reyhan Şahin ayrıca, “Ak Parti il başkanlığı ziyaretimiz maalesef çok önceden randevu da alınmış olmasına rağmen, Ak Parti İl Başkanlığının acilen Ankara’ya gitmesi nedeniyle son anda iptal edilerek gerçekleştirilememiştir.

Ak Parti İl Başkanlığının son dönemlerde kadınlara yönelik olarak yaşanan şiddeti de göz önüne alarak Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezinin ziyaret talebine daha hassasiyetle yaklaşmasını beklerdik” dedi. 

İşta siyasi partilerin il başkanlarına verilen mektup;

Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi olarak, her yıl ve yalnızca 8 Martlarda taleplerimizin gündeme gelebildiği ve kadınlara dair tüm sorunların ve taleplerin çözüm yerinin Meclisten geçtiği gerçeğinden yola çıkarak; Talepte bulunan değil, ÇÖZEN-GERÇEKLEŞTİREN, Öldürülmeyen, tecavüze ve şiddete uğramayan, işsiz ve yoksul bırakılmayan kadınlar için Mecliste KADINLAR olsun İSTİYORUZ. ADALET İSTİYORUZ. EŞİTLİK İSTİYORUZ. GERÇEK DEMOKRASİ İSTİYORUZ.

Önümüzdeki Genel Seçimlerde Kadın Adaylara seçilebilir sıralarda yer verin. Seçim sonrası oluşacak Mecliste Siyasi Partiler ve Seçim Yasalarında değişiklikler yapılarak kadınların eşit temsili ve EKSİKSİZ DEMOKRASİ hedeflerine ulaşılmasına katkı sağlayın. 80 yıl boyunca aşılamayan ve açılmayan yolları açın. Saygılarımızla”