Kaçırılmayacak Ödüllü Bir Oyun!

SAÜ Alegori ve Şiir Kulübü'nün katkılarıyla 'Maviydi Bisikletim' Sakarya AKM'de sergilenecek.
 
Nostalji tutkunu tiyatro severler için kaçırılmayacak ödüllü bir oyundur Maviydi Bisikletim. Bir bisiklet ve bir adam, adam mı? Çocuk mu? Arada kalmışlık ve en problemli ergenlik çağı. İlk aşk, ilk dans, ilk çatışmalar.. 1950'li yılların en güzel İzmir hatıraları. Şipşakçı, şerbetçi, şarkıcı, gammazcı, hepsi bir film makarası gibi bisikletin tekerinde dönüyor.. 
                               
Dinçer Sümer'in bu tek kişilik oyunu çocukluğun gençliğe döndüğü yılarını anlattığı; neşesi, özlemi, kırgınlıklarıyla, ilk aşkın çırpıntılarıyla  mavi bir bisikletle gezinen anılarla dolu..
 
Bu anıların odak noktasını ise ilk gençlik aşkı oluşturuyor. Bu aşkın içinde, aile ve okul eğitiminin haklı, haksız, yasaklı tutumları, buruk bir atmosfer içinde anlatılıyor.

Oyun, şiirsel bir dille bütünleşen tek kişilik bir anlatım tiyatrosu olan bir öykü. Kendi ifadesine göre belkide modern bir meddah..
 
1950'li yılların İzmir'ini dolaşıyoruz oyun boyunca; Konak meydanı, kordon boyu, İki çeşmelik, İkbal Sineması, Akasyalar Çay Bahçesi 

O günleri yaşayanlar, bilenler için keyifli bir nostaljisi var. Bilmeyenler için de “Çocuklarımız pek yaşamadıkları menekşe mevsimini düşünsünler” diyor, Dinçer Sümer. 
 
İlk gençlik çağlarının ilişkilerinin pürlüğü, saflığı, sevecenliği ve ürkekliği anlatılırken sağlanan buruk atmosferin ortaya çıkmasında, oyunun asal kişinin, özellikle kız ve oğlanın çizilmesindeki duyarlılık da önemli bir rol oynuyor

Oyun Tarihleri;

16 MAYIS CUMARTESİ 19 00
24 MAYIS PAZAR 15 30
30 MAYIS CUMARTESİ  19 00

Oyun Evleri
Oyun Makinaları Alım, Satım, Kiralama
Oyun konsolları satışı
Sakarya oyun ortamı
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]