Kaçak ve korsan gezi ve tur denetimi yapıldı

Pis su kaçak tespiti
Gezi taşımacılığı
adapazarı 1 pals/tur çıkış sin…
360° sanal tur
Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile TÜRSAB işbirliğinde kaçak tur denetimi, Sakarya Valiliği tarafından oluşturulan Kaçak ve Korsan Gezi ve Tur Denetim Komisyonu tarafından gerçekleşen denetimler bütün hızıyla sürüyor.

Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’ne bağlı (TÜRSAB) işbirliğinde kaçak tur denetimi, Sakarya Valiliği tarafından oluşturulan TÜRSAB, Emniyet Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Maliye’den oluşan Kaçak ve Korsan Gezi ve Tur Denetim Komisyonu tarafından gerçekleşirken, önceki günde Pamukova ve Geyve İlçesi’nde bulunan tur ve umre bürolarına sıkı denetimlerde bulundu.

TÜRSAB belgesi olmayanlara ceza kesildi

Sakarya Valiliği Kaçak ve Korsan Gezi ve Tur Denetim Komisyonu tarafından gezi, Tur ve Hac-Umre ile uçak bileti satan bürolara yönelik gerçekleşen denetimler sonucunda, TÜRSAB  yetki belgesi olmayan yer ve kişilere ceza kesilirken, belgesi eksik olanlara da eksikleri tamamlanması için uyarılarda bulunuldu. Sakarya Merkezi ve tüm ilçelerini sık sık denetleyen komisyon; halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacı ile yasal ve kaliteli tatil – gezi ve tur, uçak bileti, hac ve umre ziyareti hizmetlerini alabilmeleri için denetim çalışmalarını devam ettiriyor.

Denetimler aralıksız sürecek
Sakarya Valiliği Kaçak ve Korsan Gezi ve Tur Denetim Komisyonu üyeleri; Sakarya Valiliği kaçak Gezi ve Tur Komisyonu yetkilileri; halkın TÜRSAB üyesi olmayan hiçbir kişi ve yerden hac ve umre hizmetleri almamaları gerektiğini, bu durumlarda gezi ve turlara da rağbet etmemeleri gerektiğini, aksi halde mağdur olacaklarını söyledi. Komisyon üyeleri halkı uyararak, uçak bileti alacak, hac veya umreye gidecek, gezi ve tur organizasyonlarına katılacak kişi veya kişilerin ucuz diye rağbet etmemeleri ve TÜRSAB yetki belgesini sorması gerektiğini söyledi.

Vatandaş mağdur olacak
Konuyla ilgili açıklama yapan TÜRSAB Yetkilisi Serdar Sarı; “Hac Umre, Uçak Bileti, Kültür Gezileri, Tatil ve otel rezervasyonlarını TÜRSAB Üyesi olan Turizm Seyahat Acentelerine bağlı olan şirketlerden hizmet alınması gerekmektedir. Halkımızın yetkisi olmayan kişi ve kuruluşlara itibar etmemesi gerektiği ve katılacakları gezi ve tur düzenleyen kişi ve kuruluşlara TÜRSAB üyesi olup olmadığını sorgulamaları gerektiğini belirtmek. Aksi taktirde bu yetkisiz kişi ve kurumların işlediği suça ortak olacakları aynı zamanda can ve mal güvenliğinin olmayacağını ve mağdur olunduğunda da hiçbir hak talep edemeyeceğini halkımızın bilgisine ve dikkatine sunuyoruz. Tüm halkımızı bu konuda daha dikkatli olmaya davet ediyoruz” dedi.