Kaçak balıkçılık yapan 2 kişiye para cezası

Av Bayileri, Balıkçılık, Arıcılık ve Kamp Malzemeleri
Av Bayileri, Balıkçılık, Arıcı…
Pis su kaçak tespiti
Su kaçak bulma
A-101 Market inşaatı yapan fir…
adapazarı periapikal yapan ye…

Sakarya Nehrinde yapılan denetimlerde balıkçı tekneleri ile kaçak avlandığı tespit edilen 2 kişiye toplam bin 846 TL idari para cezası uygulanırken, yakalanan canlı balıklar ise Sakarya Nehri’ne geri bırakıldı.

Sakarya Nehri Ferizli Köprüsünden Söğütlü istikameti yönünde 10 kilometrelik nehir içi ve kıyısında Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Denetim ekipleri ile birlikte İl Jandarma Çevre Koruma Tim Komutanlığı, Ferizli İlçe Jandarma Komutanlığı ve Amatör Balıkçı Derneklerinin (SAMADER) katkılarıyla saat 06.00-16.00 saatleri arasında yapılan denetimler sonucunda Nehir içerisinde balıkçı tekneleri ile avlanan 2 balıkçı yakalandı. Avcılıkta kullanılan ağlara ve yakalanan balıklara el konulurken, kaçak avcıların her birine 923 TL idari para cezası uygulandı.

Tutulan balıklar tekrar sakarya nehrine bırakıldı

Ayrıca nehir içerisinde sahipsiz olarak 10 parça 200 metre ağ 250 adet pinter (kasnak) ile 150 adet pareketa düzeneğine el konuldu. Ağ ve pinterlerde canlı olarak yakalanan küçük boyda 10 adet canlı yayın balığı tekrar Sakarya Nehri’ne bırakıldı. Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Erdemir, Akarsularda ticari amaçlı su ürünleri avcılığı yapılmasının yasak olduğunu hatırlatarak, “Akarsu ve derelerimizin ticari amaçlı avcılık için kiraya verilmesi mümkün değildir. Bu sebeple nehir ve derelerimizde ağ, pinter (kasnak) gibi av araçları ile Ticari amaçlı avcılık yapılması yasaktır. Müdürlüğümüzce deniz ve iç sularımızda denetimlerimiz devam etmekte olup, balıkçılarımızın av yasaklarına uyması sürdürülebilir su ürünleri açısından büyük önem arz etmektedir” dedi.