Jandarma çok sayıda taraftarı gözaltına aldı

adapazarı Çok Şık Genç Büyük B…
amonyak bazlı çok amaçlı genel…

TEM Otoyolu Sakarya ve Kocaeli girişinde bulunan dinlenme tesislerinde karşılan Kayserispor ile Sivasspor taraftarları arasında kavga çıktı. Çıkan kavgada 8 kişi yaralanırken, taraftarları taşıyan otobüsler zarar gördü. Kavga anları saniye saniye cep telefonu kamerasına yansıdı.


 Ziraat Türkiye Kupası finali için İstanbul'a giden Kayserispor ile Sivasspor taraftarları bu sabah otoyolda birbirine girmiş. Her iki takımın taraftarları birbirlerinin otobüslerini taşlamıştı. 8 kişinin yaralandığı olaylarda jandarma bazı taraftarları gözaltına aldı.

Olay, TEM Otoyolu Hendek-Akyazı geçişinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finali için Kayserispor ile Sivasspor maçına giden taraftarlar dinlenme tesisinde karşılaştı. Tarafların kavgaya başlaması üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi.

Kavgayı güçlükle ayıran ekipler, taraftarları aralıklarla tekrardan İstanbul’a doğru gönderdi. Otoyolda pusu kuran bazı taraftarlar otobüsleri taşladı.

Olaylarda 8 taraftar yaralandı. Yaralı taraftarlar Akyazı Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Öte yandan jandarma saldırıyı yapan çok sayıda taraftarı gözaltına aldı.
 

1 / 1