İşverenler ve iş arayanlar bu fuarda bir araya gelecek

Bölgesel olarak üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Türkiye’nin en büyük istihdam fuarı, Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı-2013 (DOMİF’13), 23-24 ve 25 Mayıs 2013 tarihlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Alanında (İnterteks) düzenlenecek.

Fuar için, Sakarya Büyükşehir Belediyesi üç gün boyunca saat 10.00 itibariyle Sakarya Kent Meydanı’ndan ücretsiz belediye otobüsü görevlendirerek fuara katılmak isten Sakaryalıları Kocaeli’ne götürecek.

Fuar organizasyonu, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bolu ve Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinin koordinatörlüğünde, Belediye Başkanlıkları, Üniversiteler, Sanayi ve Ticaret Odaları ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın destekleriyle söz konusu illerde faaliyet gösteren Otokar, Ford, Toyota, Yazaki ve Goodyear gibi 200’ün üzerinde Türkiye’nin en seçkin firmaların katılımıyla gerçekleştiriliyor.

İş arayan ve işverenleri buluşturmak, iş dünyası hakkında nitelik ve farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilecek fuar boyunca, düzenlenecek olan panel, seminer ve fuar içi işyeri görüşme alanlarıyla katılımcılara iş dünyası hakkında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunabilecekleri ortam sunulacak.

İstihdama katkıda bulunmak ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla, işverenlerle nitelikli işsizleri buluşturacak olan Fuar için, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı da üç gün boyunca saat 10.00 itibariyle Sakarya Kent Meydanı’ndan ücretsiz belediye otobüsü görevlendirdi.

Sakarya’dan da 20 büyük firmanın katıldığı fuar etkinliğine özellikle meslek lisesi, meslek yüksekokulları ve fakültelerin son sınıfında okuyan öğrenciler ile işsizlerin ve daha iyi şartlarda iş arayanların ilgi göstermeleri bekleniyor. Ayrıca, fuar etkinliğine fiilen katılma imkanı olmayanlar için bilgi sahibi olmaları amacıyla fuar organizasyonunca http://www.domif.org internet adresinden canlı olarak izlenme imkanı sağlanacak.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]