İşte "Sevgiye engel yok" projesi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, "Sevgiye Engel Yok" projesi kapsamında engelli vatandaşların sosyal hayatta daha fazla yer almaları için seminerler düzenliyor.

Sapanca Halk Eğitim Merkezi\'nde gerçekleştirilen ve 350 öğrencinin katıldığı seminerde Pedagojik Eğitim Uzmanı Erkan Şen, engelli duyarlılığı konusunda öğrencilere bilgi verdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı sosyal belediyecilik alanında yürüttüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Daire Başkanlığı bünyesindeki Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Sevgiye Engel Yok" projesi kapsamında alanında uzman isimler öğrencilerle buluşarak engelli vatandaşların sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer almaları için bilgilendirme seminerleri düzenliyor.

Sapanca Halk Eğitim Merkezi\'nde gerçekleştirilen, Pedagojik Eğitim Uzmanı Erkan Şen\'in konuşmacılığını üstlendiği seminere Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Nurcan İris, Sapanca Anadolu ve Sapanca Şehit Albay Güner Ekici Liseleri öğretmenleri ve 350 öğrenci katıldı.

Programın açılışında bir konuşma yapan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, proje hakkında bilgi verdi. Yüce, "Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayat içerisinde var olmaları için engellinin kendisini, ailesini ve toplumu bilgilendirmek gerekmektedir. Bunun için engellilerin topluma ya da toplumun engellilere adaptasyonu çalışmalarını hayata geçiren Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğümüz, projenin ayaklarından biri olan “Genç Neslin Bilinçlendirmesi” konusunda 4 yıldır kararlı çalışmalar gerçekleştiriyor. Müdürlüğümüz çalışanlarına, ilgi gösteren öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Sevgiye Engel Yok Projesi\'nin amacından bahseden Engelli Hizmetleri Şube Müdürü Nurcan İris ise, "Projede amacımız, geleceğimiz olan yeni neslin, engelliler konusunda duyarlılığını pekiştirmek, uzun dönem hayatlarının her safhasında, yapacakları işlerde, atacakları adımlarda engellilerin de var olduğunu hatırda tutmalarını ve engellilerin hayat standartlarını yükseltecek davranışlarda bulunmalarını sağlamaktır" şeklinde konuştu.

 "Sevgiye engel yok, hepimiz engelli dostu olmaya gönüllü olmalıyız"

Pedagojik Eğitim Uzmanı Erkan Şen konuşmasında, engellilerin toplumda yaşadığı sıkıntılara değindi. Engellilerin toplumda birden fazla sorunla karşı karşıya kaldığını belirten Şen, “Engelli kardeşlerimizin sıkıntıları, toplumdaki bireylerin davranışları ile daha da artıyor. Engelli kardeşlerimiz ne yazık ki acınası bakışlarla ve kırıcı sözlerle toplumun dışına itiliyorlar” dedi. Engelli bireylere karşı toplumun bilinçli olması gerektiğinin altını çizen Şen, duyarlı yaklaşımların insanları mutlu ve huzurlu edeceğini belirterek, "Sevgiye engel yok. Hepimiz engelli dostu olmaya gönüllü olmalıyız" diye konuştu.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
e5bc1c624702a3543c7c2df7aa3fe9cb@