İşte PKK’nın Telsiz Konuşmaları

Telsiz alıcı ve verici sisteml…
sakarya telsiz telefon tamiri …
14 yıl önce
İstihbarat birimleri, dün PKK’nın lider kadrosundan Fehman Hüseyin’in telsiz konuşmalarını saptadı.

PKK’nın üst düzey yöneticilerinden Hüseyin’in telsiz konuşmaları örgütün içinde bulunduğu durumu gözler önüne serdi. Fehman Hüseyin’in Meriç kod adlı bir terörist ile yaptığı telsiz konuşmasında verdiği talimatlar şöyle:

“Sanki çatışma olmazmış gibi hareket ediyorlar. Mesela bir operasyon oldu mu hemen bir taşın altına gizlenelim diyorlar. Arkadaş, o gizlilik değil ki. İhmalliktir yani. O biraz sürü psikolojisidir. Halbuki böyle askeri profesyonel olmak gerek. Düşman yaklaşırsa, insanlar mevzide olmalı, yani bir taşın altına girilmez ki. Son hava harekâtında bu kadar gaflete, şeye düşülmez ki, yapıların içine girilmez ki. Bu kayıpları nasıl şey yapacağız? Bunu örgüte, önderliğe nasıl anlatacağız?

Bak Meriç, birimlere söyleyin. Herkes şunu bilsin ve ezberlesin eğer bir grubun yakınlarında bir hareket varsa, düşmanın hareketi varsa, bir operasyon varsa, o rasgele değildir. Mutlaka düşman bir bilgi almıştır. Bizimkiler diyor; ‘Operasyondur, biz gizlenelim belki gider.’ Arkadaş o senden bir bilgi almış. Ne diye kendini taşın altına koyuyorsun, baktın ki düşman yakınına gelmiş, mevzilen bari.
Diyor; ‘Biz bu taşın altına girersek düşman bizi görmeyecek, geçecek.’ Peki ya seni gördüyse? Bu ihmalliktir. Gizlilikse arkadaş tuvaletten tut, çay, sigara her şeye kadar gizlilik esas alınacak o zaman. O zaman gündüz hareket olmayacak, duman çıkarılmayacak, gece sigara içilmeyecek. Bu kayıpları önleyeceksek çözüm budur tamam mı?”

Öte yandan, Türk savaş uçaklarının Kandil’e yönelik hava saldırısında PKK’nın denetimindeki PJAK’ın üyesi olan 6 terörist de öldürüldü.