İşte karate turnuvasında dereceye giren sporcular

Avrupa Birliği Bakanlığı, Spor Bakanlığı işbirliği ve Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Avrupa spor haftası iller arası karate lig turnuvası Cumartesi günü Serdivan Sakarya Spor Salonu'nda yapıldı.

İstanbul, Kocaeli, Bolu, Düzce, Kırklareli, Tekirdağ, Eskişehir, Yalova, Bursa illerinden 600 civarında sporcu turnuvaya katıldı. Minik, yıldız, ümit, genç kategorilerinde seksene yakın siklette madalya dağıtıldı. Turnuvanın açılışında şehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşımız okundu.

Turnuvaya Gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Fatih Çelikel, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Karate federasyonu başkan vekili Meydan Kobaş, Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba, Bedensel Engelliler Federasyonu As Başkanı Selim Özen, Spor Şube Müdürü Bülent Kasım, Serdivan ilçe müdürü Hüdayi Kaynar, Geyve ilçe müdürü Nurcan Tabakoğlu, Amatör Futbolcular Derneği Başkanı Ömer Bektaş, Sakarya ASKF başkan vekili Tansu Uzun, Genel sekreter Neşet Çakır, yönetim kurulu üyeleri İsmail Ergül, Recep Odabaş, Karate Federasyonu İl Temsilcisi Aykut Duman katıldı.

Haziran ayında Fransa da yapılan Avrupa kulüpler şampiyonasında kulüpler düzeyinde Avrupa ikincisi olan Pamukova Karate spor kulübü sporcularına ve antrenörleri Seçkin Küçükseller’e il müdürü Fatih Çelikel tarafından, Amatör spora katkılarından dolayı Sakarya Askf başkanı Yaşar Zımba ya Şube müdürü Bülent Kasım tarafından şilt verildi.

Teknik Direktör Uğur Kobaş, Antrenörler Memduh Sakarya, Yaşar Ordu “ Turnuvada çok başarılı sporcuların mücadele etti bir turnuvaydı. Bu kadar teknik seviyesi yüksek olan turnuvada ilçemiz sporcuları ellerinden geleni yaptı. Alınan 10 madalya bu kadar kuvvetli bir turnuva için iyi sayılır. Geyve belediyesi, Gençlik ve spor müdürlüğü, halk eğitim müdürlüğü takımlarında ilçeyi temsil eden dereceye giren sporcularımızı kutlar destek olan herkese teşekkür ederiz. Dediler..

Şampiyon olan sporcular:

Miray Keleş

Talha Berkant Karaca

Emirhan Uygun

Oğuzhan Çakmak

Ömer Ertürk

Üçüncü olan sporcular:

Abdullah Hamza Gülmüş

Yusuf Kaan İnce

Mehmet Semiz

Zeynep Tutku Tunç

Yasin Arıkan
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]