Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

İşte “Sofrada Sıfır Atık” temalı yarışmanın finali

Sakarya Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Sosyal Gelişim Derneği ve Çevre Kuruluşları Yardım Derneği (ÇEKUD) işbirliği ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Özpaş’ın destekleriyle il genelinde düzenlenen liselerarası “Sofrada Sıfır Atık” temalı sunu yarışmasının finali Ahmet Faik Abasıyanık Kültür Merkezi’nde(AFA) yapıldı.

Finale Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, Sakarya Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Kadir Ardıç, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Alp, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Çevre Kuruluşları Yardım Derneği (ÇEKUD) Başkanı Süleyman Yorulmaz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sakarya genelinde liseler arası yapılan yarışmalarda finale kalan, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi, Kaynarca İmam Hatip Lisesi, SATSO Ticaret Meslek Lisesi, Akyazı Anadolu Öğretmen Lisesi, Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi, Söğütlü Çok Programlı Lisesi, Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış oldukları “Sofrada Sıfır Atık” temalı sunumlarıyla kıyasıya yarıştılar.
Yapılan sunumların ardından birinciliği Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Didem Uzun elde etti.

Programda Vali Mustafa Büyük yaptığı konuşmasında, “Gençlerimiz topluma farkındalık verme konusunda çok önemli çalışmalar yapıyor. İsraf konusu çok önemli. Sofralarımızda israf konusu da en can alıcı konu. Bu konuda çeşitli çalışmalar ve projeler yapmamız gerekiyor. İsrafı önleme konusunda belli çözümler bulmak zorundayız. Bu çözümlerinde projelendirmek gerekiyor. İsrafı nasıl çözeriz, nasıl durdururuz konusunda sivil inisiyatifin devreye girmesi gerekiyor. Biz de yapılacak olan bu çalışmalara destek vereceğiz” diye konuştu.

Vali Büyük ’ün konuşmasının ardından liseler arası “Sofrada Sıfır Atık” konulu yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Vali Mustafa Büyük ve törene katılan diğer protokol tarafından verildi.
10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle