İŞKUR, iş bulmakta zorlanan bin kişiyi iş sahibi yaptı

İŞKUR Sakarya Şube Müdürlüğü, Toplum Yararına Programlar modeli ile istihdama zorlanılan kesimlere iş imkanı sunuyor. Proje kapsamında bin kişinin ekim ayı itibariyle iş başı yaptığını bildiren Şube Müdürü Tekin Kaya, tüm işsizlere talip olduklarını söyledi.

Ekmek kapısı

Kısa süreli eğitim ve istihdam modeli olarak adlandırılan Toplum Yararına Programlar projesi kapsamında özellikle istihdamında zorlanılan engelli, emeklisine az bir süre kalmış ancak iş bulamayan vatandaşlara iş imkanı sağlayan İŞKUR Sakarya Şube Müdürlüğü, program kapsamında bin kişiye ekmek kapısı oldu.

İstihdama Katkı

Ekim ayı itibariyle bin kişinin iş başı yaptığını ifade eden İŞKUR Sakarya Şube Müdürü Tekin Kaya, “İş sahibi olan bin vatandaşımızın 420’si okul temizliği, 580’i ise belediye ve orman bölge müdürlüğünde fide dikimi hususunda görevlendirilmiş olacaklar. Bu proje ve programlarla işsizlere hem iş disiplini hem de sosyal güvencelerini ödeyerek istihdama katılmalarını sağlamaktayız” dedi.

Çalışma süresi dokuz ay

Yapılan projelerle hedeflerinin işsiz kimse bırakmamak olduğunu belirten Kaya, “Toplum yararına projelerde çalışma süresi 9 aydır. 9 ay çalışmanın ardından 3 ay ara verilmesi gerekmektedir. Ara verildikten sonra program onayı gelirse yeniden bir 9 ay daha çalıştırılabilmektedir. Vatandaşlarımız bu şekilde devamlı 3 ay ara verilmek suretiyle 9 ay, 9 ay çalışılabilmektedir” diye konuştu.

“Bizim herkese sunacağımız projemiz var"

Her işsizin toplum üzerinde bir baskı unsuru olduğunu sözlerine ekleyen Kaya, “Biz her işsize talibiz bu anlamda. İşsizlerimizin kolundan tutup bu projelerde istihdam ettireceğiz. Toplumda katma değer üretme, sosyal barış sağlama ve ihtiyaç olan her alanı destekleme adına her vatandaşa ihtiyacımız mevcut. İhtiyacımız var buralarda değerlendireceğiz. Yeter ki vatandaşımız iş kura müracaat etsin. İŞKUR programlarından yararlansın. Bizim herkese sunacağımız bir projemiz ve işimiz vardır” ifadelerini kullandı.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
e8722cf1944968820ba5c592326c3b33@