"Isı Pompası ve Hibrit Sistemler" konusunda eğitim verildi

5 yıl önce
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) 7. Meslek Komitesince, meslek komitesi üyelerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla "Isı Pompası ve Hibrit Sistemler" konulu eğitim düzenlendi.

Avrupa Birliği'nin yeni standartlarına uygun olarak yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik edildiği toplantıya sektör temsilcileri katıldı.

Komite Başkanı Doğan Çatalbaş, burada yaptığı açıklamada, komite olarak görevlerinden birinin de üyelerinin bilgi ve becerilerini artıracak, yeni teknolojileri yakından takip etmelerini sağlayacak eğitim seminerleri düzenlemek olduğunu belirtti.

Havadan suya hibrit ısı pompası sistemlerinin, birbirinden farklı enerji kaynaklarını verimli ve ekonomik şekilde kullanabilmek için tasarladığını vurgulayan Çatalbaş, "Isıtma, soğutma ve sıcak su üretimini tek bir cihaz kullanarak yapabilmemizi sağlar. Hava ve güneş kaynaklı yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını destekleyerek yüzde 85'e varan oranlarda yıllık yakıt tasarrufunu garanti eder." ifadelerini kullandı.