İnşaat malzemeleri çalıp satmışlar

Serdivan'da bir inşaattan 60 bin lira değerinde malzeme çalan iki kişi, jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalandı.

5 Ekim günü Esentepe Mahallesi'nde yaşanan olayda, yapımı devam eden inşaatta bulunan elektrik ve elektronik malzemeler ile beraber iş makinaları kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı.

Hırsızlıkla ilgili Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, bölgedeki yaptığı inceleme de çalınan malzemelerin önce ormanlık alanda saklandığını buradan araç ile götürüldüğünü tespit etti.

Jandarma ekipleri, yaptıkları çalışmalar sonucunda şüphelilerin önce malzemeleri götürdükleri araca ardından da faillere ulaştı.

Yapılan araştırma ve soruşturma neticesinde kimlik tespitleri yapılarak İ.G isimli şahsın Sakarya ilinde ikamet ettiği ve E.G isimli şahsın Bilecik Osmaneli ilçesinde ikamet ettiği tespit eden JASAT ekipleri şüphelilerin ikametine yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi.

Gerçekleştirilen operasyonda I.G ve E.G yakalanarak gözaltına alınırken, şüphelilerin evinde yapılan aramada çalınan iş makinaların bir bölümü ele geçirildi.

Şüpheliler yapılan sorgulamada çaldıkları malzemelerin bir kısmını Osmaneli ve Bursa İznik ilçelerinde sattıkları tespit edilerek çalınan malzemelerin tamamını Jasat dedektifleri tarafından ele geçirerek müştekiye teslim edildi.

3 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]