İlkbahar Dönemi Doğa Yürüyüşleri başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Doğa Yürüyüşleri’nde İlkbahar Dönemi başlıyor.

İlk kayıtların 31 Mart Pazartesi günü alınacağı ücretsiz yürüyüşlerde, doğaseverler 8 hafta boyunca eşsiz güzelliklerin keyfini çıkaracak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Doğa Yürüyüşleri’nde, İlkbahar Dönemi başlıyor. Doğa tutkunları, 8 hafta sürecek yürüyüşler süresince eşsiz doğal güzellikler arasında spor yapma ayrıcalığına varacak. 2009 yılından bu yana yılda iki dönem olarak devam eden yürüyüşlerde ilkbahar dönemi, 6 Nisan Pazar günü Dikmen Tepe Parkuru ile başlayacak.

İlk kayıtlar, 31 Mart Pazartesi günü

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, kayıtların 31 Mart Pazartesi günü başlayacağı belirtilerek, “Kayıtlar, ilgili hafta içerisinde Pazartesi günü 09.00’da başlayacak, Perşembe günü 12.30’da sona erecek. Yürüyüşe katılmak isteyenler kayıtlarını internet aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal web sitesi \'www.sakarya.bel.tr\'den yapabilecek. Sekiz hafta sürecek doğa yürüyüşlerine hiç katılamamış olanlara imkan tanıyabilmek adına, doğaseverler en fazla dört parkura kayıt yaptırılabilecek. Kurumsal web sitesinden yapılan kayıt işleminin ardından, katılımcıların mail adresine gönderilen risklerin kabul ve onay belgesinin imzalanarak ilgili hafta içerisinde Perşembe günü 17.30’a kadar, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına teslim edilmesi gerekiyor. Yürüyüşler için ilk kayıtlar 31 Mart Pazartesi günü alınacak. Otobüsler Pazar günleri saat 09.00’da Kent Meydanı’ndan hareket edecek. Doğa yürüyüşleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın 241 20 02 numaralı telefonunu arayabilir" ifadelerine yer verildi.

Doğa Yürüyüşleri Sonbahar Dönemi’ne 2 parkur daha eklendi. 8 hafta sürecek program kapsamında doğaseverler Dikmen Tepe, Kıranyurt Yaylası, Karagöl-Beygümmet Yaylası-Yanık Yaylası, Kulfallar-Maksudiye Geçişi, Büyük Yayla Parkuru, Oflak Dağı Parkuru, Kaymakam Suyu-Soğucak Yaylası Geçişi ve Kılıçkaya Parkuru’na yürüyecek. Katılımcılar ilgili haftada sadece bir parkura kayıt yaptırılabilecek ve her parkurun kayıtları ilgili haftanın içerisinde yapılacak.
Doğa terapisi
sakarya doğa kömürü
8 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]