İlimize 266 yeni öğretmen atandı

Milli Eğitim Bakanlığının 37 bin kadro için gerçekleştirdiği öğretmen atamasından Sakarya iline çeşitli branşlarda 266 yeni öğretmen atandı.

Kararnamelerini almak için milli eğitim müdürlüğüne gelen stajyer öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu çiçek ve çikolatayla karşıladı.

İlimizin çeşitli okullarına atanan yeni öğretmenlerle bir sohbet toplantısı düzenleyen Kuntoğlu, mesleğe ilk defa adım atan genç öğretmen adaylarına önemli tavsiyelerde bulundu.

"Mesleğinizi seviniz"

İnsan yetiştiren kutsal meslekler arasında ilk sıralarda yer alan öğretmenliğin özveri, fedakârlık ve sabır isteyen bir meslek olduğunu belirten Kuntoğlu, “Bu mesleği yerine getirirken iki şeye çok dikkat etmelisiniz. Öğrencilerimizi çocuk oldukları için çok seveceğiz, geleceğin büyükleri olacakları için de saygı duyacağız. Bu iki unsur mesleğinizdeki temel prensipleriniz olmalıdır. Ülkemizin aydınlık geleceğini sizler yetiştireceksiniz. Sizlere güveniyoruz ve her zaman yanınızda ve destekçiniz olacağız. Hepinize yeni görevlerinizde üstün başarılar diliyorum.” dedi.

MEB Merkez Bina Başöğretmen Salonunda çekilen kura ile yapılan öğretmen atamasından ilimize atanan 266 öğretmen arasında en fazla öğretmenin atandığı branşlar; 37 öğretmenle özel eğitim, 27 öğretmenle ingilizce, 24’er öğretmenle din kültürü ve ahlak bilgisi, ilköğretim matematik olarak dikkati çekiyor.

Mesleklerinin ilk gününde İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, müdür yardımcısı İrfan Sarık ve şube müdürü Mehmet Salih Güvendi’nin elinden çiçeklerini alan genç öğretmenler,  severek yerine getirecekleri öğretmenlik mesleğinde, ileride gurur duyacakları iyi insanlar yetiştirmek için çaba göstereceklerini belirttiler.

Türkiye’nin çeşitli illerinden Sakarya’ya ya gelen 266 öğretmen, il milli eğitim atama bürosundan kararnamelerini teslim alarak, atandıkları okullarda görevlerine başladılar.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
bcd2b1eff39343bde2d078825cad1ea2@