İl Özel İdare Kütüphanesi'ne 300 Kitap Daha Eklendi

Sakarya İl Özel İdare Kütüphanesi, kitap koleksiyonunu, birçoğu yeni çıkan eserlerden oluşan yaklaşık 300 kitapla zenginleştirdi.

Yeni yayınları yakından takip etmesiyle dikkat çeken İl Özel İdare Kütüphanesi kitap koleksiyonu, 17 bin 500 kitaba ulaştı. Günlük ortalama 150 kitapsevere hizmet veren kütüphane, özellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih ediliyor.

Kütüphaneye kazandırılan yeni eserler hakkında bilgi alan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Soytürk, “İlimizde kültürel gelişmeyi sağlamak, okumayı sevdirmek, halkın fikir ve yaşama seviyesinin geliştirilmesine imkan sağlamak maksadı ile hizmet veren kütüphanemizin geldiği nokta bizleri memnun ediyor. İl Özel İdaresi Kütüphanesi'nin kurulmasında şu anda Aksaray Valisi olan Orhan Alimoğlu'nun emeği büyüktür. Bir anlamda da onun emaneti olarak kabul ettiğimiz kütüphanemizin kitap koleksiyonunu geliştirmek için yeni çıkan yayınların takibine büyük önem veriyoruz. Kültür Bakanlığı Halk Ve Çocuk Kütüphaneleri Yönetmeliği çerçevesinde kütüphanede, her Sakaryalının ihtiyaç duyup talep edebileceği edebi, tarihi, sosyal kültürel, psikolojik, felsefi, bilimsel, teknik eserin temini ve hizmete sunulması görevimizdir” dedi.

Üç sene gibi kısa bir sürede 2100 üye sayısına ulaşan İl Özel İdare Kütüphanesi, Cumartesi dahil haftanın 6 günü öğle saatlerinde de Kent Park içinde hizmet veriyor.
13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]