İl genelinde bin 16 kök kenevir bitkisi ele geçirildi

Soğan bitkisi
Adapazarı süs bitkisi
9 yıl önce
Sakarya Jandarma Komutanlığı tarafından il genelinde yapılan arama ve inceleme çalışmaları neticesinde, bin 16 kök kenevir bitkisinin ele geçirilerek imha edildiği öğrenildi.

Jandarma tarafından yapılan açıklamada, Karasu ilçesine bağlı Kızılcık köyünde M.A. tarafından ormanlık alan içine ekildiği tespit edilen 464 kök kenevir bitkisinin ele geçirildiği, yine M.A. tarafından ormanlık alanın başka bir tarafına ekilmiş 128 kök kenevir bitkisinin daha ele geçirildiği açıklandı.

Karapürçek ilçesine bağlı Mecidiye köyünde kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce ormanlık alan içine ekilen 30 kök kenevir bitkisi ve yine Karapürçek ilçesine bağlı Kanlıçay köyünde kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce ekildiği tespit edilen 130 kök kenevir bitkisi de jandarma tarafından ele geçirildi.

Hendek Kocaahmetler köyünde ormanlık alanda jandarma tarafından yapılan araştırmalar neticesinde daha önceki tarihlerde dökülen kenevir tohumlarından yetiştiği düşünülen 260 kök kenevir bitkisi ise toplanarak imha edildi.
Yapılan açıklamada ayrıca, Erenler’e bağlı Küçükesence Mahallesi’nde ise R.D. isimli şahsın evinin bahçesine 3 kök kenevir bitkisi ektiği, Arifiye’nin Hacıköy Mahallesi’nde de H.Ç. isimli şahsın bahçesinde yapılan aramada 1 kök kenevir bitkisi ele geçirildiği bildirildi.

Ele geçirilen toplam bin 16 kök kenevir bitkisi yakılarak imha edilirken, olaylarla ilgili tahkikat başlatıldı.