İki ilçeye daha ücretsiz internet hizmeti

İnternet Siteleri
İnternet Siteleri
İnternet servis sağlayıcılar
İnternet servis sağlayıcılar
İnternet Kafeler
İnternet Kafeler
Turing hizmeti
Varex hizmeti
4096 internet erişim hızı
32 evler manav hizmeti

Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazanırılan park, meydan ve çeşitli tesislerde sunulan SBBNET hizmeti ile ilgili açıklamalarda bulunan Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, hizmetten şu ana kadar 18 bin 500 tekil kullanıcının ücretsiz olarak faydalandığını söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan park, meydan ve çeşitli tesislerde altyapısı oluşturularak kullanıma sunulan Ücretsiz İnternet Erişimine (SBBNET) ilginin her geçen gün arttığını söyleyen Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, vatandaşların sunulan bu hizmete yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti.

İnternet ağı genişleyecek

SBBNET hizmetini şehrin dört bir yanında hayata geçirilen Büyükşehir projelerinde yaygınlaştırmaya çalıştıklarını vurgulayan Bayraktar, “SBBNET’i hizmete aldığımız tarihten itibaren 18 bin 500 tekil kullanıcı sayısına ulaştık. Kent Park’ta 6 bin 824, Sakaryapark’ta 6 bin 800, Yenikentpark’ta 2 bin 90, Karasu Sahil Park’ta bin 960 ve iki haftadır hizmette olan Kocaali Zafer Meydanı’nda ise 500 kullanıcı hizmetimizden faydalandı. Büyükşehir Belediyemiz şehre yeni yaşam alanları kazandırdıkça bizlerde ücretsiz internet ağımızı genişletmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İlçelerden yoğun talep

Bayraktar, “SBBNET ağını kurmamız için ilçelerden yoğun bir talep geliyor. Büyükşehir olarak 16 ilçeye hizmet götürüyoruz. Ücretsiz internet hizmetini sunarken alanın büyüklüğü ve kaç kişiye hitap edeceği de bizim için önem arz ediyor. Hazırlıklarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Şu anda iki ilçemize daha SBBNET’i ulaştırmayı düşünüyoruz. Fakat altyapıyı kuracağımız yerler henüz belirli değil. Kısa süre içerisinde belirleyip, çalışmalarımızı başlatacağız” ifadelerini kullandı.