İki ilçede terör olayları protesto edildi

Hakkari'nin Dağlıca bölgesi ve Iğdır'daki terör saldırıları, Sakarya'nın Karasu ve Kaynarca ilçelerinde protesto edildi.

Karasu ilçesinde Atatürk Bulvarı'nın güney girişinde toplanan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla PKK terör örgütü aleyhinde "PKK şa­şır­ma, sab­rı­mı­zı ta­şır­ma", "Şe­hi­dim hak­kı­nı helal et", "Şe­hit­ler ölmez, vatan bö­lün­mez", "Türk-Kürt Kar­deş­tir PKK Kal­leş­tir" sloganlarıyla yürüyüşe geçti.

PTT hiz­met bi­na­sı­nın kav­şa­ğın­dan dönüş yapan grup, Ata­türk Anıtı önün­de top­lan­dı. Burada vatandaşlar adına Cihan Emre, şehit düşen asker ve po­lis­le­rin isim­le­ri­ni tek tek okudu. Daha sonra topluluk şehitler için Fa­ti­ha suresini ve İstiklal Mar­şı­'nı okudu. Bir süre bul­var üze­rin­de bu­lu­nan HDP İlçe Teş­ki­la­tı bi­na­sı­nın önün­de sessizce bek­le­yen grup, dağıldı.

Kaynarca ilçesinde de yaklaşık 2 bin kişi terör olaylarını kınadı.

Kaynarca Atatürk İlkokulu'nda şehitler için edilen dualarla başlayan yürüyüşte kalabalık Dr. Hasan Akgün Bulvarı üzerinden Hatipler Mahallesi'ne oradan da Konak Mahallesi'nde bulunan İlçe Jandarma Karakolu'na yürüdü.

Kaynarca İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Neşat Güneri ve görevli personel yürüyüşe katılanları İlçe Jandarma Komutanlığı girişinde karşıladı. Üniforma giymiş bir çocuğun elinden Türk bayrağını öpüp başına koyarak teslim alan Neşat Güneri yürüyüşe katılanlara teşekkür etti.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
fa1b7223c13e5b8a236550541c0b61b8@